Lihapiirakka
Jäsen
Hieno TPS-ura, mutta ehdottomasti oikea aika päästää irti. Tämä oli hyvä päätös niin seuralle kuin pelaajalle. Nyt jää vain hyviä muistoja. Kuukausi kuukaudelta jalka on kuitenkin alkanut painaa enemmän.
Ylitaloa jossain välissä huhuiltiin täällä, mutta tulkitsin vitsiksi. No kaipa tuo ihan ok pelaaja nelosketjuun. Haapanen ja Intonen lähtee Lukkoon niin Tepes kyykyttää ryöstämällä Ylitalon..Niklas Ylitalo pelaa ensi kaudella Tepsissä, kertoo Kunnari IL:ssä.
![]()
Kärpät kävi ostoksilla – Tuttu hyökkääjä tulee
Tuukka Tieksola palaa kotikonnuilleen.www.iltalehti.fi
Niklas Ylitalo pelaa ensi kaudella Tepsissä, kertoo Kunnari IL:ssä.
![]()
Kärpät kävi ostoksilla – Tuttu hyökkääjä tulee
Tuukka Tieksola palaa kotikonnuilleen.www.iltalehti.fi
Ylitalo on ollut pitkään sivussa ja Lukossa tuskin mahtuu enää rosteriin, ellei isompaa poissaolojen sumaa tule. Ylitalo on kuitenkin kova sähisemään ja hyvä hankkimaan ylivoimia, pelisilmää ja taitoa ei juuri ole. Hyvä energiapelaaja alempiin ketjuihin.
Fysiiikaltaan todellinen huippu-urheilija, vuodesta toiseen Lukon testien kärkipäätä. Pelikäsitykseltään puolestaan todella rajallinen pelaaja. Siinäpä ehkä se suurin syy läpimurron puuttumiseeen. Toki eipä välttämmät kunnon roolissa koskaan Raumalla edes testattu, toki tähänkin on varmaan syynsä kun useammankin päävalmentajan alaisuudessa hän on pelannut.Ylitaloa jossain välissä huhuiltiin täällä, mutta tulkitsin vitsiksi. No kaipa tuo ihan ok pelaaja nelosketjuun.
Kaksi vuotta Vili Munkkia vanhempi pelaaja, joka ei ole vakiinnuttanut paikkaansa liigassa ja Munkkia huonompi pistekeskiarvo liigamatseissa.
En toki osaa pätkääkään sanoa millainen pelaajatyyppi, mutta odotukset ovat kyllä todella matalat. Vaikuttaa teksti tv:n perusteella aivan käsittämättömältä hankinnalta. Todellinen syvän päädyn naaraus.
Toivottavasti ei vie sekuntiakaan peliaikaa Pikkaraisilta, Koivuilta ja muilta nuorilta. Ellei ole vahvistus, ala Söderlund ja Päkkilä, niin ennemmin katsoisin vaikka Vili Munkkia.
Jos on väkivaltainen tsemppari neloseen tai mestiksen nopein luistelija niin ostan homman, muuten en kyllä pätkääkään.
Vauhtikone. Menkööt nelosessa.
Onks muista tulijoista mitään vihiä? Aivan helvetin hiljasta on tällä hetkellä tulijoiden suhteen :D.Vauhtikone. Menkööt nelosessa.
Haapasen poistuessa tätä TPS tarvitsee ensi kauden joukkueeseen. Näkisin että ihan hyvä hankinta, kunhan ei oikeasti löydä ylivoimaan ja odoteta yhtäkkiä valtaisaa tulosta.Katsoin Ylitalon Sport maalit. Hyvällä karvauksella ja riistopelillä kiekko haltuun ja suoraan kohti maalia. Varmaan haetaan AV pelaajaaksi.
Voi aueta myös paikka SHL:ään. Södertälje oli runkosarjan kolmonen ja lähtee ihan hyvistä asetelmista pudotuspeleihin.pudottautuminen Allsvenskaniin on myös fiksu päätös.
Onks muista tulijoista mitään vihiä? Aivan helvetin hiljasta on tällä hetkellä tulijoiden suhteen :D.
Jos näin on, niin ehdottomasti kiinni ja C rintaan. Melko harvinaista, että ulkomaalaispelaaja tälläiseen lähtee.On ollut todella hiljaista. Lauridsen tarjoutunut ottamaan ison palkanalennuksen, että voitaisiin sorvata jatko. Se, onko se tehtynä, niin en tiedä.
Kyllä aina yksi isäntä ja isähahmo tarvitaan.Jos näin on, niin ehdottomasti kiinni ja C rintaan. Melko harvinaista, että ulkomaalaispelaaja tälläiseen lähtee.
Tästä olin kuullut nuo jatkohalut, palkan suhteen yllätys. On niin saatanallinen soturi, että pakkohan tuon on meillä pysyä!On ollut todella hiljaista. Lauridsen tarjoutunut ottamaan ison palkanalennuksen, että voitaisiin sorvata jatko. Se, onko se tehtynä, niin en tiedä.
En panisi pahakseni jos nykyisistä Beaudin tai Söderlund saataisiin jatkamaan. Ehkä Knuutinenkin saisi jäädä tuonne nelosen toiseen laitaan. Muuten taitaa olla pelkkiä lähtijöitä jäljellä. Tuntuu jotenkin yllättävältä että Wernblomia ei ole taidettu mediassa huhuta mihinkään? Joku Ifk-homma taisi olla palstalla liikkeellä mutta että kukaan toimittaja ei olisi tuollaista isoa siirtoa sarjan sisällä saanut tietoonsa? Samoin esim. Sveitsistä tuollaiset ovat mielestäni vuotaneet aika usein
Söderlund on juuri sitä mitä lääkäri reseptille laittoi.
Kyllä aina yksi isäntä ja isähahmo tarvitaan.
Arelit, Marjalat, Lindrothit ja Wernerit etc varmaan on vetänyt 200 000 +- palkoilla. Joten kyllä niiden korvaavat pelaajat tulee samoista koreista.