Saataisiinkohan Maguiresta vielä se huutokauppa pystyyn?
Halusinkin että joku muu kirjoittaa tämän ettei tule liian hilpeää loukkaantumisestä kirjoittamisviestiä.
Huhujen mukaan Villa on kiinnostunut Maguiresta.
Saataisiinkohan Maguiresta vielä se huutokauppa pystyyn?
Halusinkin että joku muu kirjoittaa tämän ettei tule liian hilpeää loukkaantumisestä kirjoittamisviestiä.
Eihän siirto Hammersiin ole ollut helppo ja kai tuo periaatteessa voisi vielä siirtyä Villaankin. Huutokauppaa ei taida syntyä, kun Hammers ei suostu maksamaan 30 milj. enempää.
Hammersin oli helppo olla maksamatta tuota enempää. Noh, tuskinpa Maguiren hinta missään olosuhteissa kovinkaan kovaksi nousee. Kuitenkin kun mennään ikkunan loppua kohti ja mahdollisten loukkaantumisten myötä se saattaa nousta ihan oleellisesti varsinkin jos ottaa huomioon palkkakompensaation - joka tätä Hammers diiliä on hidastanut. Kaikesta huolimatta hän on kuitenkin niitä isoimpia nimiä topparimarkkinoilla.
Ihan ansiokas viesti tähän asti, mutta missä tällaisia viestejä Newcastlen pakosta menestyä on tullut vastaan? En ole ainakaan itse missään päin somea tuollaisiin törmännyt. Kai jokainen jonkun verran jalkapallosta perillä oleva ymmärtää, että mitään menestystä on turha odottaa ennen kuin Burnin ja Almironin tasoiset pelaajat putoavat avauskokoonpanosta pois.Newcastle käytti 14:sta vuodessa Ashleyn aikana 10 miljoonaa kaudessa keskimäärin uusiin pelaajiin, kävi divarissa ja antoi liian isoja sopimuksia pelaajilleen. Tulot sisäänpäin ovat surkeat koska Ashleyn jäljiltä kaikki oli korkeintaan Championship-tasoa. Uudet omistajat aloittivat jälleenrakennuksen ja rahaa on mennyt noin viidenneksi eniten Valioliigassa heidän aikanaan. Mutta menestystä pitää tulla pian ja rahankäyttö on järjetöntä.
Hammers ei vissiin suostu maksamaan kenestekään yli 30 milj.? Mikälie taktiikka tämä, ehkä @disco-stu osaa selittää paremmin?
Ihan ansiokas viesti tähän asti, mutta missä tällaisia viestejä Newcastlen pakosta menestyä on tullut vastaan? En ole ainakaan itse missään päin somea tuollaisiin törmännyt. Kai jokainen jonkun verran jalkapallosta perillä oleva ymmärtää, että mitään menestystä on turha odottaa ennen kuin Burnin ja Almironin tasoiset pelaajat putoavat avauskokoonpanosta pois.
Seuraavaa huutokauppaa pukkaa Lavian siirrosta?
Tekisi mieli sanoa, että en usko Chelsean lähtevän tuota enää nokittamaan. Mutta koska kyse on juuri Chelseasta, niin parempi olla sanomatta.
Ei saatana, Brighton teki sen taas! Hankkivat Kudusin Ajaxista
Ja sieltä on tulossa Brightonin paikko Caicedolle
Ajaxin ryöstökalastus on tietysti aina hyvä idea ja Kudus on helvetin kova pelaaja, mutta... jos Moyes meinaa peluuttaa samanlaista palloa kuin nyt Bournemouthia vastaan, niin ihan turha raahata muita kuin kyrpäjyriä tähän jengiin.Tuo hankinta ei koskaan toteutunut ja nyt West Ham neuvottelee Kudusin siirrosta. Tämä varmaan saisi myös @disco-stu housunpuntissa värinää?
Mancini otti fyrkat, ei varmaankaan tarvitse haikailla takaisin Italian maajoukkueen valmentajaksi?
Mbappe on ilmeisesti taas tyytyväinen kun ei tarvitse enää leikkiä NeyNeyn kanssa.
Tammikuun ikkunassa luetaan sitten Juha Miedon yllättyneet kommentit, kun Mbappe haluaa siirtyä Realiin.
Jos tämä pitää paikkaansa, että pelaajat voivat saada jopa 50% liksasta etukäteen, niin mitä helvettiä?
Tässä pitää kohta avaa työvoimatoimiston sivut. Kelpaisiko sinne hiekkalaatikolle vielä suomalainen 5divarissa pelannut keskikentällä viihtynyt pelaaja? Liksassa olen myös valmis neuvottelemaan.Ja verottomana lapaan, oletan?
Tässä pitää kohta avaa työvoimatoimiston sivut. Kelpaisiko sinne hiekkalaatikolle vielä suomalainen 5divarissa pelannut keskikentällä viihtynyt pelaaja? Liksassa olen myös valmis neuvottelemaan.