Kärppien liveseuranta kaudella 2024–2025

  • 942 623
  • 22 798

Julma#71

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät
Björk on kyllä paras pakki Kärpissä pitkään aikaan. Viimeksi varmaan Heshkaa rakastanut näin paljon. Sama rauhallisuus ja luottamusta herättävä pelitapa. Saa kiekon maalille asti lähes poikkeuksetta, eikä vedä ensimmäiseen blokkiin.
Ite heitän, että paras sitten Jason Demersin. Saa olla eri mieltä.
 

Juholan Mikko

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät
Gardiner vois vaikka ruveta ampumaan. Jatkuvasti tappaa peliä tuolla asettelulla. Saattais upota maaliinki joskus ku ei antais maalivahdille aikaa reagoida. Jatkuvastihan sille kiekkoa pelataan mutta ei kelpaa.
 
(1)
  • Tykkää
Reactions: Fedo
Tässä mitä ny oon seurannu pakkeja.
Nii Kivistä valuu aivan liikaa.
Björkki ei ees liikahda.
Koivisto tekee samaa kuin kivistö.
Ei mitään painetta hyökkääjälle.

Toi nyt hätäisesti.
Ja joo Viiva ei oo kentällä.
 

Koodari

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät
Jos olisin Kärppien päävalmentaja niin laittaisin ketjut ihan rohkeasti uusiksi sen mukaan miten pelit tällä hetkellä menee. Kuumat samaan ketjuun ja kylmät vähemmällä peliajalla alempiin ketjuihin. Esim. Tardif - Kovarchik - Nikupeteri vois olla aika vauhdikas ketju tällä hetkellä. Kolmoseen sitten Gardiner - Virta - Turunen
 

Epätietoinen

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät. Sievin Sisu, Barcelona
Siinäkin hidastukset: tolppa, Reijo ei osu kiekkoon tyhjistä ja Kovarcik vielä ampuu ohi seuraavasta tyhjästä.

Kaikissa näissä tilanteissa Rimpinen on ihan missä sattuu.
 

Håkanhead

Jäsen
Suosikkijoukkue
Altavastaajat
Gardinerilla on tällä hetkellä helvetisti epäselvyyksiä omista vahvuuksista. Kuvittelee ilmeisesti olevansa pelin aivot, vaikka todellisuussa kiekon pitäisi viettää mahdollisimman vähän aikaa tämän jätkän lavassa.

Ps. Se kiekko ei tule aina siihen sweet spottiin, silti sitä pitää pystyä ampumaan. Tai maalintekijät ainakin pystyvät.
 

Corona

Jäsen
Suosikkijoukkue
Oulun Kärpät
Tottakai se omissa sitten helähtää. Tyypillistä.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös