Kärppien liveseuranta kaudella 2024–2025

  • 1 159 263
  • 26 528

holynordic

Jäsen
Suosikkijoukkue
Ex-Oulun Kärpät, Kadonnut vaatimustaso
Liigan pisteautomaatti toimittaa, voittoisaa illanjatkoa kaikille muille paitsi Havun ja Mylin Kärpille!
 

Rämemajava

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät, Leijonat
Mikä perkele siinä on kun ei veljeys kanna.
 

Kurki

Jäsen
Suosikkijoukkue
Oulun Kärpät
en tiedä onko tämä vain jotain syvältä nousevaa pakonomaista toivetta valkeasta keväästä, mutta mielestäni annettiin tänään(kin) parempi vastus vihulaiselle mitä alkukaudesta oltais pystytty antamaan. Tietenkin iso tekijä on tämä nuori italiaano, joka välillä päällään seistenkin joutu torjumaan ja pitämään kärppiä tuloksessa kiinni, MUTTA tälläistä maalivahtiahan me ja jokainen joukkue tarvii, jotta tässä pelissä voi voittaa enemmän otteluita mitä hävitä.
 

estsince64

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät
Ilman Kovarcikin panosta ilta olisi ollut vielä surkeampi. Noilla hyökkäyksillä ja laukaisumäärillä kelpo määrä maaleja. Jos nyt jotain positiivista etsii. Jos jaksaa etsiä..
 

HokiJone

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät, Luleå HF, paskansyönti, moottorisahat
en tiedä onko tämä vain jotain syvältä nousevaa pakonomaista toivetta valkeasta keväästä, mutta mielestäni annettiin tänään(kin) parempi vastus vihulaiselle mitä alkukaudesta oltais pystytty antamaan.
No siis.

Mistä noita aineita saa? Jotain sieniä?
 

Proffa_20

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät, Chicago Blackhawks & FC Bayern München
Huh, herra mun vereni sentään! Mitä helvettiä Havu!? Maailmanluokan tekemistä! Aivan maagisen käsittämätön hauiksennäyttö. Taitaa Havu vetää loppukauden ihan suosiolla pelkissä hihattomissa, kun eihän miehen jumalattomille käsille ole edes tehty noin suuria paitoja. Fantastisen tylyllä tavala sujahti ensi kaudeksi Kärppiin huhuttu Pete Havun pikkutakin povitaskun syövereihin.

Tämän pelin perusteella ei epäilystäkään, että kumpi on kuka Havu & Pete duosta. Karjalainen kelpaa korkeintaan Havun apupyöräksi, jos sitäkään, heh. Jäätävän tyly yliote on Havulla ensi kauden apurattaastaan. Maistuu, maistuu erittäin hyvin. Wau! Fantasista, kiitos Kärpät. Hyvä Havu, hyvä Myli, hyvä Junno!

Voittoisaa perjantai-illan ja viikonlopunjatkoa vaan itse kullekin!
 
Viimeksi muokattu:

jussimy

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät
Nul Points. Ei ne tiedä mihin päin pitäisi mennä, seisoskelevat huuli pyöreänä paikallaan kun Kalpalaiset viilettää ohi oikealta ja vasemmalta. Ei siinä kilsat kartu.
Havukka-ahon ajattelijan ainoa ohje joukkueelle on ass down. Siellä osalla jo perse viistää maata.
Tästähän on tehty biisikin;
Viistäköön perseeni maata
hallilla olla en saata
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös