Trevor Gillies
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- HIFK, FLA, RAMI, PENA, FRANK
Just. Paljonko Tyrväinen sai kun teloi Vesalaisen kuukausiksi sairastuvalle?6 ja yhden käytöksestä kun heilutteli sentteriä.
Just. Paljonko Tyrväinen sai kun teloi Vesalaisen kuukausiksi sairastuvalle?6 ja yhden käytöksestä kun heilutteli sentteriä.
2 min. Kauden törkyisimpiä temppuja toi 2 min. Vieläkin vituttaa tuo tilanne, kun ei vain mene omaan oikeustajuun, että miten?Just. Paljonko Tyrväinen sai kun teloi Vesalaisen kuukausiksi sairastuvalle?
Just näin.2 min. Kauden törkyisimpiä temppuja toi 2 min. Vieläkin vituttaa tuo tilanne, kun ei vain mene omaan oikeustajuun, että miten?
Just näin.
Tyrväinen ei ole koko urallaan tehnyt mitään vastaavaa vahingossa. Ei ollut vahinko tuokaan.
Jos Motin olis tehnyt saman niin ois lusinut vähintään 20 pelii, ei tunnu menevän tasan nää.2 min. Kauden törkyisimpiä temppuja toi 2 min. Vieläkin vituttaa tuo tilanne, kun ei vain mene omaan oikeustajuun, että miten?
Mä oon kyllä erimieltä, Lehterä kamppailut tänään ihan hyvin. Ville pelikirja falskaa tänäänkinOllut tänäänkin suoraan sanottuna todella huono. Mikä pielessä?
Validi pointti, syötöt mennyt vaan minne sattuu ja YV:llä oli enemmän rasite kuin hyöty.Mä oon kyllä erimieltä, Lehterä kamppailut tänään ihan hyvin. Ville pelikirja falskaa tänäänkin
Onneks köpöttelee ykkössentterinä ja palkkakunkkuna myös ainakin ensi kauden.Tämän pelin ehdottomasti huonoin pelaaja, ei kahta sanaa
Sulavaa suorinpolvin luistelua, siinä on mukava vähän höntsätäOnneks köpöttelee ykkössentterinä ja palkkakunkkuna myös ainakin ensi kauden.
Tuskin Jori on ihan täydessä kunnossa tällä hetkellä loukkien jäljiltä. Jos kesän (joka näyttää alkavan suht aikaisin) jälkeen olisi paikat kunnossa on Jori edelleen ihan ylikylän ukkoja tähän sarjaan.Onneks köpöttelee ykkössentterinä ja palkkakunkkuna myös ainakin ensi kauden.
Onneks köpöttelee ykkössentterinä ja palkkakunkkuna myös ainakin ensi kauden.
Noniin sitten taas jotain järkeä näihin juttuihin, ihanko vittu oikeasti ette ottaisi Lehterää tähän joukkueeseen?Sulavaa suorinpolvin luistelua, siinä on mukava vähän höntsätä
Just joo. Samat selitykset taas. Pelkäänpä, että tossa parasta mitä pystyy enää tuottamaan.Tuskin Jori on ihan täydessä kunnossa tällä hetkellä loukkien jäljiltä. Jos kesän (joka näyttää alkavan suht aikaisin) jälkeen olisi paikat kunnossa on Jori edelleen ihan ylikylän ukkoja tähän sarjaan.
Näyttää myös hieman turhautuneelta elekieleltään mielestäni
Ottaisin. Huomattavasti pienempään rooliin ja pienemmällä peliajalla. On puhki jo alkulämpöjen jälkeen. Todennäköisesti loukkaantunut, mutta silti...Noniin sitten taas jotain järkeä näihin juttuihin, ihanko vittu oikeasti ette ottaisi Lehterää tähän joukkueeseen?
En nyt varsinaisesti näe, että tarvitsisi selitellä mitään Lehterän puolesta. Meinasin vaan, että ennen loukkia ja etenkin alkukaudesta olihan peli nyt ajoittain ihan maagista.Just joo. Samat selitykset taas. Pelkäänpä, että tossa parasta mitä pystyy enää tuottamaan.
En rakentaisi ensi kautta enää Lehterän varaan.Noniin sitten taas jotain järkeä näihin juttuihin, ihanko vittu oikeasti ette
Joo ihan varmasti, tälläkin kaudella 7+49 ja +6 eli ilmeisesti aivan paska. Toki mikään muu tilasto tätä ei tue, kun jatkoajan asiantuntioiden silmätesti ja sekin vain tappiomatsin jälkeen.Just joo. Samat selitykset taas. Pelkäänpä, että tossa parasta mitä pystyy enää tuottamaan.
En rakentaisi ensi kautta enää Lehterän varaan.
No varmaan rahaa on ihan järjettömästi jäljellä siihen "toiseen ykkös sentteriin"En rakentaisi ensi kautta enää Lehterän varaan.
Ei ole missään nimessä aivan paska, mutta totuuden nimissä, on pelannut todella huonosti viime aikoina. Tämä koskee myös voitto-otteluita. Lehterään kulminoituu yv:n ja ykkösketjun sakkaaminen: kun Lehterällä ei kulje, ei nämäkään toimi. Silti edelleen ehdottomasti jengin tärkein kundi, siksi varmaan kritiikki kohdistuukin häneen monesti, varsinkin tappioiden jälkeen.Joo ihan varmasti, tälläkin kaudella 7+49 ja +6 eli ilmeisesti aivan paska. Toki mikään muu tilasto tätä ei tue, kun jatkoajan asiantuntioiden silmätesti ja sekin vain tappiomatsin jälkeen.
Jos ei sitä ole jo hankittu, on turha toivoa, että enää tässä vaiheessa löytyisi. Kakkosia ja kolmosia saattaa vielä olla vapaana.Ei kulje peli eikä jalka. 5v5 pelissä todella surkea. Toivottavasti ensi kaudelle saadaan toinen ykkös korin sentteri jaloilla.
Ei ole missään nimessä aivan paska, mutta totuuden nimissä, on pelannut todella huonosti viime aikoina. Tämä koskee myös voitto-otteluita. Lehterään kulminoituu yv:n ja ykkösketjun sakkaaminen: kun Lehterällä ei kulje, ei nämäkään toimi. Silti edelleen ehdottomasti jengin tärkein kundi, siksi varmaan kritiikki kohdistuukin häneen monesti, varsinkin tappioiden jälkeen.
Jos ei sitä ole jo hankittu, on turha toivoa, että enää tässä vaiheessa löytyisi. Kakkosia ja kolmosia saattaa vielä olla vapaana.
Ei kulje peli eikä jalka. 5v5 pelissä todella surkea. Toivottavasti ensi kaudelle saadaan toinen ykkös korin sentteri jaloilla.