Ei tarvitse, kuten ei kokoonpanoja, ylivoimakuvioita tai mitään muutakaan, mutta hauskahan näitä on spekuloida ja pyöritellä.Onneksi meidän fanien ei tarvitse tätä ratkaista, vaan eiköhän tuo toimistolla ole jo mietittynä.
Tämä olikin mielenkiintoinen, sillä siellä näkyy seuraavaa:Ticketmasterin mobiili sovelluksessa näkyy kausikorttilaisille liput 31.3. asti pelipaikkana Helsingin Jäähalli.
IPK tai JoKP ei tule missään nimessä hyväksymään ohjelmaa jossa Jokerit pelaisi neljästä ensimmäisestä pelistä kolme kotonaan, kun tuo finaalisarja pahimmillaan (tai parhaimmillaan riippuen tilanteesta) voisi olla ohi neljässä pelissä. Tosin pelataan nyt ekana itsemme sinne ennen kuin aletaan varsinaisesti haihattemaan miten mahdollisesti pelataan. Kyllä tuo silti logistisesti haastavalta kuulostaa. Onnistuisikohan se (Hartwall) Areena kuvio jos tuo menee liian hankalaksi?Tuosta ohjelma:
La 22.3. himassa
Su 23.3. himassa
Ti 25.3. vieraissa
To 27.3. himassa
La 29.3. vieraissa
Ma 31.3. vieraissa
En tiedä, onko mitään järkeä kenenkään kannalta.
Toki jo aikaisemmin ollut kummallisuuksia siellä. Katseltiin poffien alussa kun jostain syystä oli viime lauantain peli muuttunut sunnutaiksi ja maanantaille oli myös lippu. Myöhemmin kun pelipäivät varmistuivat ne muuttuivat oikeiksi päiviksi.Tämä olikin mielenkiintoinen, sillä siellä näkyy seuraavaa:
19.3. (Kiekko-Vantaa game 5)
21.3. (Kiekko-Vantaa game 6)
22.3. (Kiekko-Vantaa game 7)
sitten ne mielenkiintoiset:
23.3. sunnuntai
24.3. maanantai
28.3. perjantai
31.3. maanantai
Eli onko ajateltu niin, että finaalisarjassa aloitetaan kahdella kotiottelulla (su+ma) ja sitten vieraissa, kunnes taas kotona (pe+ma)? Millähän jaolla tossa sitten mennään..
edit. ajatusvirhe
Ticketmaster kun on kyseessä, niin ei tosiaan voi ajatella näiden olevan minkään sortin faktaa. Katsellaan!Toki jo aikaisemmin ollut kummallisuuksia siellä. Katseltiin poffien alussa kun jostain syystä oli viime lauantain peli muuttunut sunnutaiksi ja maanantaille oli myös lippu. Myöhemmin kun pelipäivät varmistuivat ne muuttuivat oikeiksi päiviksi.
Tästä tuli mieleen, että jos keskiviikkona menisi molemmat poikki, niin olisiko se näin:sitten ne mielenkiintoiset:
23.3. sunnuntai
24.3. maanantai
28.3. perjantai
31.3. maanantai
Eli onko ajateltu niin, että finaalisarjassa aloitetaan kahdella kotiottelulla (su+ma) ja sitten vieraissa, kunnes taas kotona (pe+ma)? Millähän jaolla tossa sitten mennään..
Eikös karsinnat aloutettaisi silloin 8.4 Tuossa mestiksen voittajalle tulisi viikon huili. Jokerit voi vedota siihen, että nordis on käytössä ja/tai Jaffala valmistuu silloin 10.4 tiennoilla käyttöön.Karsintasarjan alkamispäivä on tiedossa. Tuskin kumpikaan finaaleissa oleva mestisseura haluaa antaa G1:stä luovutusvoittona, koska nordiksella on rusettiluistelut.
Nordiksen jäävuorojen varauskalenterissa tuo näyttää olevan varattu koko viikon tuolle tapahtumalle.Eikö muodostelmaluistelun MM ole 4-5.4? Mestiksen sivujen finaalien otteluohjelmahan pitää paikkansa.
Nordiksen jäävuorojen varauskalenterissa tuo näyttää olevan varattu koko viikon tuolle tapahtumalle.
Olishan se hienoa pelata ekat ja vikat Mestis-pelit Keravalla.Nuo kisat, niiden aikataulut ja järjestyspaikka on ollut jo vuosia tiedossa. Kyllä siellä joku järjestely on tämän varalta, että vielä tuolloin pelattaisiin finaaleja.
Etoo pelkkä ajatus mestaruuden ratkaisupelien pelaamisesta jossain helvetin Keravan ladossa.
Aivan hirveä halli ja vielä hirveämpi on ympäristö ja vielä sitäkin ankeampaa on hypätä Stadissa stogeen ja tajuta sen jälkeen olevansa jossain helvetin Keravalla.
Tosiaan, ei kiitos.
:) :) :)Tulisi kerrankin ainakin kilpailu lipuista, kun kausarilaisten jälkeen jäisi joku 100 lippua myyntiin?
Eihän tämä nyt voi olla edes vaihtoehto?Etoo pelkkä ajatus mestaruuden ratkaisupelien pelaamisesta jossain helvetin Keravan ladossa.
Mitenhän tämä finaalisarja aiotaan pelata, kun Nordiksella on muodostelmaluistelun MM-kisat 31.3. eteenpäin ja koko viikko varattu heille? Game 1 ja 3 ehditään pelata, mutta jos ei katkaista neljässä, tulee hankaluuksia.
Areenan on tarkoitus avautua tänä keväänä. Teknisesti areena on valmis yleisötapahtumien paluuseen maaliskuun lopussa.
Ei vitussa enää missään muualla kuin stadissa.Kerava nyt ei tietenkään ole mikään vaihtoehto, mutta mites Esbo ja Metro?
Kaipa siellä pelin voisi tarvittaessa pelata?
Ei kiitos.Kerava nyt ei tietenkään ole mikään vaihtoehto, mutta mites Esbo ja Metro?
Kaipa siellä pelin voisi tarvittaessa pelata?
Kiitos kommentista!Aikamoista tylytystä.Aivan hirveä halli ja vielä hirveämpi on ympäristö ja vielä sitäkin ankeampaa on hypätä Stadissa stogeen ja tajuta sen jälkeen olevansa jossain helvetin Keravalla.
Tosiaan, ei kiitos.
Tylytystä, aiheetontakin muun kuin hallin osalta. Koska ihan oikeastikkin se halli on kamala, ihan mestistasollekkin. Ja olen kuitenkin käynyt paikanpäällä niissä muissa huonoissa halleissa kuten vaikka Keuruulla nyt esimerkiksi. Eikä tarkoitukseni ole loukata.Kiitos kommentista!Aikamoista tylytystä.
Olen asunut Keravalla 25 vuotta.
Ei se ole helvetissä.Ihan tavallinen kaupunki.
Hallissa oli hyvä fiilis puutteista huolimatta eikä Kerava sinne Jokereita pyytänyt.
Keravalla on aina ollut Jokereiden faneja, mutta tällaisten kommenttien jälkeen niitä faneja täältä tuskin lisää tulee.
Eiköhän ne pelit silti muualla pelata.