Samat sanat. Palokassa ilmeisesti otettu tämä kultainen äidin neuvo "Jos ei ole mitään hyvää sanottavaa, on parempi olla hiljaa." aika kirjaimellisesti, mutta ehkä sieltäkin vielä kuoriutuu kevätauringon lämmössä pelkästään hyviä asioita näkevä Keisari.Mä kyl tykkään tästä uudesta, positiivisesta @massaonvoimaa sta.
Niin, siis Jokerit voittaisi Vantaan vaikka pelaisi popcorn-ukoilla ja täydentäisi rosterin U20 pelaajilla.No tämä. Katsokaa se Vantaan kokoonpano...
Tavallaan nautin tästä asenteesta kyseiseltä kirjoittajalta. Kannustaisin kuitenkin ihan kaikkia nauttimaan myös niin saatanasti ihan näistä pudotuspeleistä. Ei tässä hetkeen ole mestaruuksista pelattu.Niin, siis Jokerit voittaisi Vantaan vaikka pelaisi popcorn-ukoilla ja täydentäisi rosterin U20 pelaajilla.
Joku tolkku nyt tähän hommaan. Ensimmäinen oikea peli on karsintojen eka peli. Kaikki ennen sitä on harjoittelua sitä kohti.
Mikäänhän ei tarkoita etteikö matkasta pitäisi nauttia, mutta se kaukaisuudessa häämöttävä määränpää. Se vasta nautinto onkin.Tavallaan nautin tästä asenteesta kyseiseltä kirjoittajalta. Kannustaisin kuitenkin ihan kaikkia nauttimaan niin saatanasti ihan näistä pudotuspeleistä. Ei tässä hetkeen ole mestaruuksista pelattu.
Maanantaina 24.3. Tämä kun on ohi 4-0, niin saadaan uusi viikon tauko taas. Hyvin lepoa.4-0. Milloin välierät alkaa Iisalmea vastaan?
Olisikohan Massan positiivisuuden taustalla uskomus napin olemassaoloon?Mä kyl tykkään tästä uudesta, positiivisesta @massaonvoimaa sta.
Tätä mietin tässä taannoin, että ei ole Teron tarvinnut vielä salkkua aukaista - säästelee tärkeämpään hetkeen.Olisikohan Massan positiivisuuden taustalla uskomus napin olemassaoloon?
Juu siltä se näyttikin tossa ihan äskettäin kun taas vaihteeksi yhdessä pelasivat.Ainoa oikea ratkaisu. Ainoat kaksi pelaajaa joiden pelinopeus riittää liigajengiä vastaan.
Salkku on Terolla. Voidaan nukkua jatkossakin yömme rauhassa.Olisikohan Massan positiivisuuden taustalla uskomus napin olemassaoloon?
Edelleen takerrun tähän. Yhtään mitään pois Bredulta, ei todellakaan, mutta aika paljon näköjään annetaan yhdelle viimeaikojen onnistujalle merkitystä, ja täten "helpotuksia" vandaaleille.Salosen poissaolo on iso helpotus KiValle, toki tollakin kokoonpanolla KiVa pitäisi kaataa
Se määränpää on -yllätys yllätys-Mikäänhän ei tarkoita etteikö matkasta pitäisi nauttia, mutta se kaukaisuudessa häämöttävä määränpää. Se vasta nautinto onkin.
No eihän noista hyökkäysketjuista ole yksikään keskenään tuttu kokoonpano jolla olisi kauden aikana pelattu. Vaan kaikki on rikottu, ei se ainakaan paras lähtökohta ole peliin ettei siellä ole tuttuja kolmikoita yhdessä. Niminä toki ei ole mitään mahdotonta poissa mutta kyllä se nyt 5+1 tehot kolmeen peliin iskenyt Salosen poissaolo silti näkyy ja se rikkoo nimenomaan meidän parhaan syömähampaan ja siitä puuttuu nyt selkeä viimeistelijä. Salosen poissaolo luo lisähaasteen sarjaan. Lisätään sen verran että jos RD olisi yhtään luottanut Kalajanniskaan niin nyt olisi ollut paikka nostaa Kala kokoonpanoon tuohon Salosen paikalle. Nyt Kala ei jostain syystä kuulu RD työkalupakkiin. Mitään Liuksilta poisottamatta.Niin meiltä puuttuu siis yksi pelaaja tuolta rosterista, joka ei ole jo valmiiksi istunut ylimääräisenä hyökkääjänä ja nyt tuo on joku kakkos kokoonpano?
Ei jumalauta nyt :DLisätään sen verran että jos RD olisi yhtään luottanut Kalajanniskaan niin nyt olisi ollut paikka nostaa Kala kokoonpanoon tuohon Salosen paikalle. Nyt Kala ei jostain syystä kuulu RD työkalupakkiin. Mitään Liuksilta poisottamatta.
Karsintasarja, Liigan ensi kauden runkosarja ja ensimmäisen kierroksen pleijaritkin on vielä läpsyttelyä. Tosipelit ja määränpää on sitten Liiga-finaaleissa. Mielellään CHL-finaalissa myös. Sitten nautitaan, kun molemmissa nostetaan pyttyä! Ei ennen!Mikäänhän ei tarkoita etteikö matkasta pitäisi nauttia, mutta se kaukaisuudessa häämöttävä määränpää. Se vasta nautinto onkin.
Ai saakeli! Toivottavasti neuvotteluissa riittää viinereitä lakosta huolimatta, eikä kumpikaan puoli ala rohmuamaan Vichyjä. Toki voisi olettaa, että paikalla ovat parhaat neuvottelijat eikä mitään märkäkorvia, eli eiköhän Bredu saada pikaisesti taas kokoonpanoon.Joku tän oli jo tajunnutkin ig:ssä. Syy Bredun poissaoloon on luonnollisesti leipomoalan lakko, joten pelaa taas maanantaina, jos ei neuvottelutulosta synny ennen sitä...
Niin, ja toivotaan ettei muut lähde tukilakkoilemaan.Ai saakeli! Toivottavasti neuvotteluissa riittää viinereitä lakosta huolimatta, eikä kumpikaan puoli ala rohmuamaan Vichyjä. Toki voisi olettaa, että paikalla ovat parhaat neuvottelijat eikä mitään märkäkorvia, eli eiköhän Bredu saada pikaisesti taas kokoonpanoon.
Sinusta siis viime kauden maalikuningas Kalajanniska ei olisi mahdollinen backup Saloselle? Nyt ei sitä tietenkään ole koska RD ei ole antanut kunnon mahdollisuutta eikä Kala ole onnistunut niissä harvoissa paikoissa jotka on saanut meillä näyttää. Itse aiheutettuna se ettei Kala edes ole vaihtoehto.Ei jumalauta nyt :D