Karmeaa puolustamista Kroatialta koko turnaus. Ja 8 äijää alhaalla päästää kaikki läpi ja vielä yhden vapaaksi tekemään maalia. Voi isä kissan vittu sentään. Lopettakaa nyt Modric, Brozovic ja kumppanit, ei konkareille enää lisää pettymyksiä.
Sitä ihmettelin minäkin ja ihmettelen vieläkin. Ilman sitä Italia olisi hävinnyt ihan 100 varmasti. 5 minuuttia olisi ollut lähellä oikeaa korkeintaan.Miksi 8 min lisäaikaa
Ei Italia millekään käkikelloille häviä.Mutta tällä pelillä on kyllä noutaja tulee ekalla kiekalla.
Joo, tämä ei ollut linjassa tähän asti nähdyn kanssa. Mutta ei mitään Italialta pois, jäätävän hieno maali totaalisessa painepaikassa viime hetkellä.Olisin tämän suonut Kroatialle. 8 min lisäaika melkoinen lahja.
Jos en ihan väärin katsonut, niin Italia taitaa nyt kohdata seuraavalla kiekalla Sveitsin ja jo tuo on sellainen haaste, että noutaja voi aidosti tulla. Italia ollut kaukana vakuuttavasta ja Sveitsi päinvastoin, oli Saksaa vastaan eilen todella vahva ja yhtenäinen.Kyllä mä sanon, että 8 minuuttia oli kyllä paljon tähän peliin ja Italia saa siitä kiittää tuomaria. Mutta tällä pelillä on kyllä noutaja tulee ekalla kiekalla.
Kun johtoasemassa alkaa pyöriä nurmella yli 10 minuutin edestä ja joka vaparin ja kulman antamiseen menee 3 minuuttia niin 8 on ihan ok korvaus.Sitä ihmettelin minkäin ja ihmettelen vieläkin. Ilman sitä Italia olisi hävinnyt ihan 100 varmasti. 5 minuuttia olisi ollut lähellä oikeaa korkeintaan.
Mutta eihän tämä nyt ensimmäinen (eikä valitettavasti viimeinenkään) kerta ole, kun nämä suurmaat hyötyvät tuomareiden ratkaisuista, isosti.
Kyllähän siihen rankkariinkin meni monta minuuttia ylimääräistä aikaa + ne ylipitkät vaihdot. Modricin vaihdossakin meni joku pari minuuttia.Kun johtoasemassa alkaa pyöriä nurmella yli 10 minuutin edestä ja joka vaparin ja kulman antamiseen menee 3 minuuttia niin 8 on ihan ok korvaus.
Eikös Slovenian pidä lisäksi hävitä lädeille 3-0 tai neljällä maalilla? Ei tule tapahtumaan.
Joo, tämä ei ollut linjassa tähän asti nähdyn kanssa. Mutta ei mitään Italialta pois, jäätävän hieno maali totaalisessa painepaikassa viime hetkellä.
1%, kun Slovenian pitää hävitä kolmella maalilla kai, vai?Kroatia tarvitsee nyt Serbian, Slovenian, Georgian ja Tšekin tappiot niin pääsevät jatkoon. Todnäk joku 5%.
Jos en ihan väärin katsonut, niin Italia taitaa nyt kohdata seuraavalla kiekalla Sveitsin ja jo tuo on sellainen haaste, että noutaja voi aidosti tulla. Italia ollut kaukana vakuuttavasta ja Sveitsi päinvastoin, oli Saksaa vastaan eilen todella vahva ja yhtenäinen.
Kolmen maalin tappio juu, mahdollinen mutta aika long shot.
Joo. Kyllähän Sveitsi selkeästi kovempi vastus on suhteessa Kroatiaan. Italialla nyt kaksi heikkoa peliä alla joten mielenkiintoista nähdä miten lähtevät liikenteeseen. Tuskin ainakaan näin passiivisesti?Jos en ihan väärin katsonut, niin Italia taitaa nyt kohdata seuraavalla kiekalla Sveitsin ja jo tuo on sellainen haaste, että noutaja voi aidosti tulla. Italia ollut kaukana vakuuttavasta ja Sveitsi päinvastoin, oli Saksaa vastaan eilen todella vahva ja yhtenäinen.