Ensin Liigassa 26 peliä ja 25+6. Sitten 23 peliä ja 3+2, joista 13 viimeistä tehoin 0+2.
Siinä kohtaa, kun Pakarinen oli tehnyt 22 maalia ensimmäisiin 19 peliin, ajattelin, että tahti tulee hyytymään, mutta tehnee silti tällä kaudella 35-40 maalia.
No, sitten Iiro syväjäätyikin totaalisesti ja nyt enää jännittää, että meneekö 30 maalia runkosarjassa rikki. Luultavasti ei mene, mutta on silti tärkeä pelaaja HIFKlle asenteensa puolesta ja on myös edelleen potentiaalinen Suomen MM-kisapelaaja keväällä, mikäli löytää edes pienen rentouden ja samalla maalijyvän pelaamiseensa.
Ennen kautta jos joku olisi sanonut, että Pakarinen tekee runkosarjassa 28 maalia, niin harva olisi uskonut. Harmi, että kausi meni lopulta kuitenkin näin käsittämättömän kaksijakoiseksi maalinteon osalta, mutta onhan tässä toisaalta vielä 8 peliä runkosarjaa jäljellä + pudotuspelit eikä herääminen syväjäästä ole kuitenkaan täysin poissuljettua. Positiivarina jopa uskon tähän!