HPK:ssa on.En tiedä miksi tota numeroa 44 noin painotettaisiin jos kyseessä olisi Suhonen joka ei kai ole koskaan urallaan tuota numeroa käyttänyt?
HPK:ssa on.
Mitkä asiat puoltavat enemmän Suhosta kuin Juolevia? Mielestäni vihjeet osuvat enemmän Juoleviin kuitenkin.Eli tämä hankinta varmistui.
Mitäs sitten seuraavaksi mietitään?
Hankinnan realistisuus?Mitkä asiat puoltavat enemmän Suhosta kuin Juolevia?
Avaatko perusteluja tälle vielä? Kaikille tämä ei ole ehkä yhtä selvää.Hankinnan realistisuus?
Mitkä asiat puoltavat enemmän Suhosta kuin Juolevia? Mielestäni vihjeet osuvat enemmän Juoleviin kuitenkin.
Eikös tuon mailat ollut just Jokereiden hallilla.Juolevi ollut koko kauden lasaretissa. En usko että yhtäkkiä olisi pelikunnossa. Onko edes reenannut?
Toinen on liigassa pelannut vanha jyrä, toinen pelasi toissa kaudella NHL:ssä. Toisella on ikää 35v, toisella 26v. Toinen on Liigassa jäänyt jämärooliin, toinen ei ole pelannut lainkaan. Tuossa muutama. Plus Suhonen on RD;n tuttu.Avaatko perusteluja tälle vielä? Kaikille tämä ei ole ehkä yhtä selvää.
Eikös Ulanderilla oo soppari KiVaan loppukaudeksi?Annan kertoimet seuraavasti:
Teemu Suhonen 1,04
Elias Ulander 4,57
Olli Juolevi 56,78
Eikä edes ole enää kyse Klingberg-hassutteluista! Hurjaa menoa.Jumalauta käyn Ideaparkissa hakemassa tarvikkeita tylsään iltaan ja samalla huhuketju alkaa taas täyttyä viesteistä.
Nimenomaan ei ole ollut. Kaveri oli alkukauden vapailla markkinoilla, teki pätkädiilin Tapparaan ja nyt työtön.Voisiko joku ammattilainen valaista, miten Jokerit saa viime kaudella puolustajien pistepörssin 17. sijouttuneen pelaajan, jolla oli plusmiinus tilastokin ainoastaan -2 Sportissa. Luultavasti ottajia olisi Liigassa?
Siis tätä kysyinkin, että miksi ei ole? Noilla statseilla luulisi ottajia olevan, ja huonommillakin.Nimenomaan ei ole ollut. Kaveri oli alkukauden vapailla markkinoilla, teki pätkädiilin Tapparaan ja nyt työtön.
Eli viimeksi kahdeksan vuotta sitten? Ja miksi tulisi juuri numerolla 44, kun 4 sekä 24 molemmat vapaat Jokereissa? Noh, huomenna se nähdään.HPK:ssa on.
24 ei kyllä taida olla vapaana enää kenellekään.Eli viimeksi kahdeksan vuotta sitten? Ja miksi tulisi juuri numerolla 44, kun 4 sekä 24 molemmat vapaat Jokereissa? Noh, huomenna se nähdään.
Ja jotenkin voisin kuvitella että kynnys #4 käyttämiseen on myöskin kohtalaisen iso. Onko tuota Väänäsen jälkeen kukaan edes käyttänyt?24 ei kyllä taida olla vapaana enää kenellekään.
Mjoo tuli vaan mietittyä aktiivirosteria.. hups. Numero 4 sitten taas olisi ihan vapaa ja onhan sitä Ossin jälkeen käyttänyt ainakin Kivistö.24 ei kyllä taida olla vapaana enää kenellekään.
Sama. Oikeasti porukka rupesi luulemaan jo että John Klingberg nostaa Jokerit Liigaan!Suhonen olisi ihan loistava lisä tuohon pakistoon.
Mutta.
Jos sieltä nyt perkele tulee kaiken maailman metrotiisauksien jälkeen joku Teemu Suhonen Kuopiosta, niin en voi väittää ettenkö olisi samalla hieman pettynyt. :D