Huhuketju

  • 5 510 417
  • 15 260

liigajyrä

Jäsen
Suosikkijoukkue
Helsinki Warriors
Urheilutoimen puolelle on tulossa huhun mukaan muutoksia kaudelle 25-26.

Huhun lähde on erittäin lähellä erästä liiga seuraa, joka kertoili näin :” oman tietoni mukaan OP Yrjänheikin rooli tai tilanne muuttuu seuraavaksi kaudeksi, mietin kyllä vahvasti että suurin syy lienee kontakti verkon puute sekä juniori polun aktivoiminen, jota Jokerit tarvitsee. Esillä oleva nimi on tavallaan yllättävä, toki tuskin on ainoa nimi ja ainahan on mahdollista että OP jatkaa mutta mutta”…
 

-Hnö-

Jäsen
Suosikkijoukkue
Helsingin Jokerit
Tervetuloa takaisin Janne Vuorinen!
E: onkohan tämä muutos riippuvainen liigapaikasta, vai vaihtuuko UTJ vaikka jatkettaisiin Mestiksessä?
 

iibor

Jäsen
Suosikkijoukkue
Україна, Jokerit
E: onkohan tämä muutos riippuvainen liigapaikasta, vai vaihtuuko UTJ vaikka jatkettaisiin Mestiksessä?

Tämä onkin mielenkiintoinen kysymys. Vai puuhataanko taustalla liigapaikkaa Jokereille huolimatta tämän kauden tuloksesta?

No, tähän en jaksa uskoa, mutta mielenkiintoista yhtäkaikki, että muutoksia on tulossa
 
Suosikkijoukkue
Jokerit, Jyp, Leon Draisaitl
Jari Kurri - uuden tulemisen uusi urheilupuolen tseniral mänitser. Welcome!
Jokohan kottikärryjen renkaat pumppailtu valmiiksi yms? -Palokassa mitään tietoa tästä?

Vakavammin huhuihin: nyt kun on tullut liigan puolelta lueskeltua noista eu:n ulkopuolelta tulevista pelaajista, ja heidän hankkimisen vaikeudesta ylipäätään -niin ei kannata varmaan Algerista tai muista ulkkarrista haaveilla.
 

liigajyrä

Jäsen
Suosikkijoukkue
Helsinki Warriors
Tervetuloa takaisin Janne Vuorinen!
E: onkohan tämä muutos riippuvainen liigapaikasta, vai vaihtuuko UTJ vaikka jatkettaisiin Mestiksessä?
Oma käsitys on se että on sarja kumpi tahansa niin muutos on ajankohtainen. Ongelma on se kuinka tässä aletaan reagoimaan koska liiga pelaajamarkkinat alkavat paljon aikaisemmin kuin Mestiksen.

Tämä tosiaan on vain huhu (siinä ketjussa toki ollaan) mutta huhun lähde on sellainen joka ei heittele ilmaan tyhjää ellei olisi jotain vireillä. Aika näyttää. ;)
 

Ann Arbor

Jäsen
Suosikkijoukkue
Україна
Loimaranta olisi Vainikaiselle ja Rikkillälle ainakin tuttu pelikaveri SaiPasta. Mestikseen ehdottomasti olisi vahvistus. Jännä juttu tosiaan, ettei vielä ole sopparia, vaikka on jo marraskuu.
 

Kiekoton Mies

Jäsen
Suosikkijoukkue
Jokerit ja Alasarjat sekä suomalaiset maailmalla
Onkohan muuten nämä Karjalaiset, Loimarannat sekä muut pelipaikkaa kärkkyvät pelailleet missään alkukaudesta? Onko Jokereilla niin tiukka systeemi ettei oteta mukaan pyörimään jos ei sitoudu koko kauteen? Jos siis miettii että Karjalainen tulisi pelaamaan pienemmällä budjetilla Jokereihin ja tähyämään parempia diilejä, niin Jokeritko ei tähän tarttuisi?
 

Kiekoton Mies

Jäsen
Suosikkijoukkue
Jokerit ja Alasarjat sekä suomalaiset maailmalla
No just joo. Kentällinen kavereita pyörimään mukaan tietämättä, kauanko pelaavat.
Meil on jo Heikkinen. Se riittää sitä sorttia.
Ehdotinko niin? Kysyin vain onko näin?

Näen negatiivisena olla kulkualustana kärkkyjälle. Sekoittaa vain pakkaa.

Näen positiivisena tarjota pelipaikkaa kun ei muualle sopparia. Parhaimmillaan jääkin ja on vahvistus.

Nää on näitä. Pohdin vain olisiko tuommoisia diilejä tarjottu ja onko Jokerit ne kieltänyt.
 

Sako

Jäsen
Suosikkijoukkue
Jokerit
Pohdin vain olisiko tuommoisia diilejä tarjottu ja onko Jokerit ne kieltänyt.
"Heikkisen sopimus on Jokereiden strategian mukainen, jonka myötä seura ei tee lyhyitä vuokrasopimuksia, vain koko kauden kattavia."
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös