Toimittaja: "Heilutit sitten verkkoa tänään?"Anteeksi, mutta MITÄH!?! Teho duo kun pistetään yhteen....?
Antonen: "Vittuillakseni heilutin."
Toimittaja: "Heilutit sitten verkkoa tänään?"Anteeksi, mutta MITÄH!?! Teho duo kun pistetään yhteen....?
Toivottavasti tienaavat molemmat vakiosopimuksen ja sitten laittavat perinteiset löysäilyvaihteet päälle. *hymiö*Mustonen ja Antonen 1+1 mieheen tällä hetkellä. Tapparan kantavat voimat olleet kaksi erää.
Tiivola taisi olla poissa Ässien kokoonpanostakin parissa viime ottelussa. Tänään tosin palasi kokoonpanoon. Syynä poissaoloihin voi tietysti olla kausikorttipaikka 2./3. keskelle tai sitten perinteiset peliesitykset - kumpaa veikkaatte?Piti oikein käydä tarkistamassa, ettei suosikki pelaajieni Aleksi "plusmiinus" Mustosen ja Joose "selkäsuorana" Antosen lisäksi yksi pitkäaikainen suosikki sentterini Peter "0+0" Tiivola ole intoutunut pistetehtailuun. No ei ollut, onneksi vain yksi täky tilille tähän asti harkkakaudelta. Valtakunnassa siltä osin kaikki hyvin. Jokainen kärppäfloppi ei ole vielä aloittanut railakkaasti.
Ässät on harkkapeleissä kierrättänyt kokoonpanoa. Ei ole ollut peliesitysten takia poissa.Tiivola taisi olla poissa Ässien kokoonpanostakin parissa viime ottelussa. Tänään tosin palasi kokoonpanoon. Syynä poissaoloihin voi tietysti olla kausikorttipaikka 2./3. keskelle tai sitten perinteiset peliesitykset - kumpaa veikkaatte?
Lepää rauhassa ja kiitos Kärppien eteen tekemästäsi työstäsi.Hanna-Kaisa Lyytikäinen on nukkunut pois 11.9. Suuri kärppäsydän ja -hahmo on poissa - osanottoni omaisille.
![]()
Hanna-Kaisa Lyytikäisen muistoa kunnioittaen - Oulun Kärpät
Hanna-Kaisa Lyytikäinen s. 18.10.1947 k. 19.7.2024 Ystävämme ja työkaverimme Hanna-Kaisa Lyytikäinen nukkui pois kauniina heinäkuisena päivänä. Kärppäyhteisön hyvin tuntema ”HK” oli seuran monitoiminainen. Hanna-Kaisa näki lähietäisyydeltä Kärppien vaiheet konkurssista ja 2. divisioonasta...karpat.fi
Kalevan jutussa lainataan SK:n juttua, jossa Tiivola kertoo pelanneensa eka Oulun kaudellaan lähelle uransa parasta kiekkoa, mutta missään vaiheessa ei ollut hänelle tullut tunnetta, että valmennus luottaa. Toisella kaudella sitten, kun Tiivola ei saanut tehoja aikaiseksi, vaihteli rooli tulosketjun, nelosen ja katsomon välillä.Peter Tiivola kaataa kuraa Kärppien niskaan, uutisoi Kaleva.
Viitsisiskö kukaan vähän referoida, että mitä Tiivolalla on sydämellä?
Noh, pelkkää kuraa mies tarjosi kaukalossakin, joten kai se on ihan loogista että tuota pitää edelleen jalkaa.Peter Tiivola kaataa kuraa Kärppien niskaan, uutisoi Kaleva.
Tuskinpa nyt haluaa ääneen sanoa olleen paska jätkä ja kiukutelleen kopissa, niin saa ihmetellä miksei olemattomilla näytöillä päässyt ykkösketjun keskelle.Ei halua ihan kaikkea Oulussa tapahtunuttua kertoa