Kaksi turhaketta Liigan turhimpaan joukkueeseen. Jotain pitäisi kai onnitella mutta en tiedä ketä.
Noh noh, kyllä ne molemmat ainakin IFK:n verkkoon maalin tekevät, kun Sport seuraavan kerran kohdataan. Se kun perinne täällä, jo aika pitkä.
Kaksi turhaketta Liigan turhimpaan joukkueeseen. Jotain pitäisi kai onnitella mutta en tiedä ketä.
4 ottelun pelikielto ja 13 000 kruunun sakot. Ihan vain ettei kenenkään tarvitse lahjoittaa iltapululle lisäklikkauksia.Melart asetettu pelikieltoon melkoisen ruman polvitaklauksen seurauksena: Video: Entiselle HIFK:n kovanaamalle pitkä pelikielto – törkytaklaus toi myös sakot - SHL - Ilta-Sanomat
No ei toi kyllä ruma tai törkeä ollut. Selvästi yritti mailalla päästä huitaisemaan kiekkoa ja sitten kävi noin. Siis selvä osuma kaverin polveen kyllä ja sanktiot sinänsä ansaittuja, mutta ei toi nyt mitenkään tahalliselta näytä. Tämän vuoksi jättäisin sanat "törkeä" ja "ruma" tuosta pois.
Jaa, mielestäni ei voi paljoa selkeämmin suoraan polveen tykittää. Eipä tietenkään tarkoittanut sitä, mutta näistä on kyllä vain ja ainoastaan taklaaja itse vastuussa, vastaavilla niiteillä kun on lopetettu peliuriakin.
Twitterissä eräs seuraamani vedonlyönti -ja IFK-mies (Jytky (@Jytky2) | Twitter on postannut kuvan Marek Zidlickystä, jossa hän kiittelee Zetaa IFK-ajoista. Ilmeisesti Marek on siis lopettanut siis uransa? Eliteprospectista kun nopeasti katsoin, niin sielläkin Zetan statuksena näkyy retired.
Jotenkin tyhjä olo. Olisi ollut niin upeaa nähdä Marek vielä punaisissa.
Pohdin samaa aiemmin tänään huhuketjussa. Googlesta en löytänyt varmistusta asialle, mutta Eliteprospects-status on tosiaan hiljattain muuttunut muotoon "retired". Sitä en tiedä, että onko tuossa statuksen muuttumisessa jotain EP-tietokantaan liittyvää automatiikkaa vai onko todellakin jossain ilmoitettu, että ura on paketissa.
Piti aamulla laittaa jotain infoa Borgströmin otteista tänne, mutta unohdin ja ehditkin ensin! Hyvä.Viime kaudella Kolleissa ihastuttaneella ja kesän draftissa ykköskierroksella varatulla Henrik Borgströmillä on lähtenyt ihan mukavasti käyntiin Pohjois-Amerikassa: 8 peliin 4+5=9. Tässä jotain koostetta pisteistä. Olisihan tuota mielellään edareissakin kauden verran katsonut.
Kyllä Keijon voisi kotiuttaa, olis se niin nastaa kun oma kasvatti palaisi takaisin himaan...
Aivan törkeän taitava jantteri ja varmaan TOP10 taitavimpia kavereita ikinä IFK:ssa, mutta olihan toi fyysinen peli ja "iskujen ottaminen" aika iso heikkous Venäläispelaajalla. Ihan ok tehoja tuo on tehnyt kyllä AHL:ssä, mutta vielä ei ole NHL-pelejä kertynyt alle.