Siitä vähän kummelia.
Erinomainen asia Jokereille. Jumalauta että tämä oli taas huono lauantaina. Olisivat voineet enemmänkin antaa.
Siitä vähän kummelia.
Käsitin että olisi katsottu myös Nordgren Liuksiala tilanteen lisäksi se Peltolan osuma Vainikaiseen, mutta ei aiheuttanut sitten mitään. Näistä kun ei näy lausuntoja jos ei tule pelikieltoa.Hyvä että on katsottu jälkikäteen, ihmettelen vaan miten TuTo-sarjassa niitä koiruuksia ei katseltu tai Vainikaisen headhunttausta?
Ei hyvänen aika mikä sarja. Päähän saa taklata kyllä tuosta noin vaan ilman seurauksia.
Mistä tämmöinen tieto?Käsitin että olisi katsottu myös Nordgren Liuksiala tilanteen lisäksi se Peltolan osuma Vainikaiseen, mutta ei aiheuttanut sitten mitään. Näistä kun ei näy lausuntoja jos ei tule pelikieltoa.
Kuulin Vantaan paitoihin pukeutuneelta porukalta Vantaan viime kotipelissä, tieto oli kuulemma joltain ei kokoonpanossa oleva pelaajalta. Uskon olevan hyvinkin totta, koska kaikki tuollaiset yleensä tarkistetaan tuli tilanteesta jäähy tai ei, otteluvalvoja kirjaa tuollaiset ylös ja kurinpito päättää lopun.Mistä tämmöinen tieto?
Kuulin Vantaan paitoihin pukeutuneelta porukalta Vantaan viime kotipelissä, tieto oli kuulemma joltain ei kokoonpanossa oleva pelaajalta.
No nyt onneksi on faktaa kun on saatu tuntemattomalta Vantaa porukalta, joka on kuullut (mahdollisesti) tuntemattomalta Vantaa pelaajalta.Kuulin Vantaan paitoihin pukeutuneelta porukalta Vantaan viime kotipelissä, tieto oli kuulemma joltain ei kokoonpanossa oleva pelaajalta. Uskon olevan hyvinkin totta, koska kaikki tuollaiset yleensä tarkistetaan tuli tilanteesta jäähy tai ei, otteluvalvoja kirjaa tuollaiset ylös ja kurinpito päättää lopun.
Lisäys, näistä kun ei tosiaan tiedoteta jos ei tule rangaistusta. Siksi jää monelle tunne ettei ole tutkittu.
No yhäkin mikään ei ole faktaa mutta on asia minkä suhteen näetkö järkeä huijaukselle? Kun Vantaan omat fanit keskenään asiasta puhuivat ja muuttaako huijaus asiaa? Vantaalla suht pienet piirit eli ne 10 fania varmaan joukkueen kanssa aika paljon jopa juttelevat.No nyt onneksi on faktaa kun on saatu tuntemattomalta Vantaa porukalta, joka on kuullut (mahdollisesti) tuntemattomalta Vantaa pelaajalta.
Mennään jo pahasti offtopicilla, mutta pakko kommentoida, että aina ei ole välttämättä valehtelusta kyse, vaan esim. ns. rikkinäinen puhelin-efektin aiheuttaman väärän tiedon leviämisestä.No yhäkin mikään ei ole faktaa mutta on asia minkä suhteen näetkö järkeä huijaukselle? Kun Vantaan omat fanit keskenään asiasta puhuivat ja muuttaako huijaus asiaa? Vantaalla suht pienet piirit eli ne 10 fania varmaan joukkueen kanssa aika paljon jopa juttelevat.
Itse tiedän vain faktaksi että otteluvalvoja päättää tuomareiden yli noita asioita ja sen jälkeen kurinpito.
Ja itse aiemmin Vantaan kannattajana jo sanoin että mielestäni peltolan olisi kuulunut lentää ulos.
Bloodin kielto tuli yllätyksenä mutta hyvä kaikille juuri nyt.
Tarkoititko Vantaan paitoihin pukeutuneen sijasta sanoa Sportin paitaan pukeutuneelta? Ja Vantaan kotipelissä sijaan sanoa vaasalaisen rekan nupissa?Kuulin Vantaan paitoihin pukeutuneelta porukalta Vantaan viime kotipelissä, tieto oli kuulemma joltain ei kokoonpanossa oleva pelaajalta.
Helpottiko tuon heitto? Mun tapoihin ei ole kuulunut puhua täällä tahallisesti valheita ja kyseinen kertoja on vissiin ollut Tiusanen. Ja tuo kyllä mun korviin jopa kuulostaa uskottavalta että kurinpito on ottanut ja katsonut tilanteen. Näinhän he toimivat, yhäkin ei kerrota julkisesti jos ei tule tuomiota. Eihän Nordgren Liuksiala jutustakaan tullut tietoa.Tarkoititko Vantaan paitoihin pukeutuneen sijasta sanoa Sportin paitaan pukeutuneelta? Ja Vantaan kotipelissä sijaan sanoa vaasalaisen rekan nupissa?
Kuljen taas tässä vastarintaan. Miksi Bloodin poissaolo vahvistaa joukkuetta? Edelliseen kolmeen otteluun tasan yksi virhe ja se oli tuo jäähy, joka ei lopulta edes kostautunut ja jota edelsi tuomarivirhe. Salomonit olisi ollut oikea ratkaisu. Siellä on Ahonen ja Tuomolakin tehnyt enemmän virheitä, mutta ei niistä vaan mainita? Blood on vihdoin päässyt hiljalleen siihen rooliin kiinni, mihin se hankittiin. Jykeväksi oman pään luudaksi, joka ei esitä hienouksia vaan hoitaa tonttinsa joukkueen eteen. Viimekin ottelussa ei ollut kerta eikä kaksi, kun Blood irroitti KiVan pelaajalta kiekon pikku poikkarilla.Bloodin poissaolo vahvistaa joukkuetta. Hyvä uutinen.
Heti kun on tiukempi peli, niin ei kasetti kestä ja ottaa tyhmän jäähyn. Tarvitseeko joukkue sellaista, kun pelit kovenevat tästä eteenpäin jatkuvasti?Kuljen taas tässä vastarintaan. Miksi Bloodin poissaolo vahvistaa joukkuetta? Edelliseen kolmeen otteluun tasan yksi virhe ja se oli tuo jäähy, joka ei lopulta edes kostautunut ja jota edelsi tuomarivirhe. Salomonit olisi ollut oikea ratkaisu. Siellä on Ahonen ja Tuomolakin tehnyt enemmän virheitä, mutta ei niistä vaan mainita? Blood on vihdoin päässyt hiljalleen siihen rooliin kiinni, mihin se hankittiin. Jykeväksi oman pään luudaksi, joka ei esitä hienouksia vaan hoitaa tonttinsa joukkueen eteen. Viimekin ottelussa ei ollut kerta eikä kaksi, kun Blood irroitti KiVan pelaajalta kiekon pikku poikkarilla.
Joo, on Blood hidas kun mikä ja liikkeet on kuin hidastetusta filmistä. Tekeekö se huonon pelaajan jos hoitaa ruutunsa tasakentällisin ja alivoimalla hyvin? Ei. Oon edelleen sitä mieltä, että Jokereiden puolustus on vahvempi Bloodin kanssa kun ilman, vaikka Bloodin avut hyökkäyspäähän kiekollisena ja jalalla rajoittuukin ensimmäiseen syöttöön.
Tekeekö yksi tilanne totuuden? Siellä ei kestänyt jäähymäärästä päätellen kellään kasetti edellisessä ottelussa, vaan keskittyminen oli muualla. Blood on pelannut tiukemmissakin paikoissa kahtena edellisenä keväänä ja ihan hyvin on kasetti kestänyt. Luulisin, että Mestiksen välierät KiVaa vastaan poikkeaa hieman Liigan finaaleista Tapparaa vastaan kasetin kestävyyden osalta.Heti kun on tiukempi peli, niin ei kasetti kestä ja ottaa tyhmän jäähyn.
Oliko vastaavia kostojäähyjä paljonkin muilla? Jäähyjä tulee ja menee, mutta kostot ovat merkki jostain sellaisesta, että ei ole sietokyky kohdallaan.Tekeekö yksi tilanne totuuden? Siellä ei kestänyt jäähymäärästä päätellen kellään kasetti edellisessä ottelussa, vaan keskittyminen oli muualla. Blood on pelannut tiukemmissakin paikoissa kahtena edellisenä keväänä ja ihan hyvin on kasetti kestänyt. Luulisin, että Mestiksen välierät KiVaa vastaan poikkeaa hieman Liigan finaaleista Tapparaa vastaan kasetin kestävyyden osalta.