Tämä paljon korostettu vauhti lienee syynä siihen, että maalipaikkoja ei juuri tullut kumpaankaan päätyyn. Kovimpia ammattilaisia tuossa olivat linjatuomarit, nolla pilkkimistä ja uusittua aloitusta.
Nyt ei nämä studion mailapelit riitä, tarvitaan jotain ekstraa jotta meikäpoika pysyy erätauon hereillä. Lue Paasonen vaikka Kilon Poliisia ääneen jos et muuta keksi.
Sinänsä harmi ettei M.Tkachuk ole kunnossa, mielellään näkisi noin kovan pelaajan kunnossa tällaisessa pelissä, vielä Tkachukin kaltaisen. Kuten myös McAvoyn toki, pari hyvää taklausta McDavidiin ekassa pelissä.
Pelissä näyttäisi olevan kunnon intensiteetti. Hurlumheitä silläkin riskillä että omissa soi. Jos haluaisi voittaa, pitäisi olla penkin takana Rautakorpi. Rauhottaa ja luottaa prosenttikiekkoon.
Huomaa kyllä että tempo ja taitotaso on huikea tässä pelissä. Sen huomaa siitä, ettei kumpikaan joukkue saa mitään pakkopeliä aikaiseksi toisen päätyyn vaan mennään kovalla vauhdilla päästä päähän. Nättiä!