Joku toimittaja voisi kysyä, että onko Rudy Giulianilla tämän "Voter Fraudin" takana jotain henkilökohtaista demokraatteja vastaan.
Joe Biden aikoinaan taisi aika lailla tuhota Giulianin omat presidenttihaaveet. Käsittääkseni 2008 esivaalien alkuvaiheessa Giuliania pidettiin republikaanien esivaalien suosikkina, mutta sitten demokraattien esivaaliväittelyssä Biden hyökkäsi Giuliania vastaan ja asetti tämän naurunalaiseksi, joka sitten vaikutti myös republikaanien puolelle ja aloitti Giulianin alamäen.
Sanoisin, ettei ihan hirveän kaukana olla siitä että näin tapahtuu.
”Trumpin ylivoima rikkoi ääntenlaskentakoneiden algoritmin”, jumalauta, tätä ei voisi kukaan käsikirjoittaa
On vaikea ymmärtää mitä tuo Trumpin sakki kuvittelee tällä sirkuksella saavuttavansa. Vaikea myös uskoa, että uskovat itsekään jotenkin pysyvän pelissä mukana näillä väitteillä. Ehkä uskovat että tämä höyry kantaa jollain tavalla seuraaviin vaaleihin. Kun ollaan kommunikaatiossa näin pohjalla ja kunnia mennyt, voi tehdä mitä vain ja maine vain kasvaa ehkä omassa porukassa.
Onhan tätä samaa meininkiä suomessakin tietyissä porukoissa mutta sille on jo oma topikki.
Ei ymmärrä, ehkä tämä trumpismi on osalle jonkinlainen uskonlahko, osalle vain väline omiin agendoihin.
Onkohan Giulianilla korona, kun hikoili tuohon malliin? On sen verta pyörinyt Trumpin piireissä, että se on ihan todennäköistä.
Itseäni suorastaan pelotti siinä kohden, kun astui syrjään ja pyyhki sitä paskarantua naamastaan, niin samalla suu vääntyi täysin vääristyneeseen irvistykseen ja olin ihan varma, että hampaat pullahtaa pihalle ja kuoriutuu muutenkin joku lisko sieltä sisältä. Huhhuh *pyyhkii hikeä*Aivan selvä liskoihminen joka paljastuu suorassa lähetyksessä!
Aivan selvä liskoihminen joka paljastuu suorassa lähetyksessä!
Scott Atlas joka kuuluu tähän Valkosen talon korna task forceen nyt rummuttaa sen puolesta että jenkit viettäs kiitospäivää normaalisti.
Oikeasti sanattomaksi vetää. Ihan kun ne oikein koittais saada koronan leviämään entisestään ja tapattaa tuhanisia ihmisiä ennenkuin valta vaihtuu.
Aatteen palosta ja sisäisestä pakosta. Kannattaa muistaa, että historiassa on retki Ukrainaan "etsimään" eli sepittämään paskaa Bideneistä, etenkin pojasta. 911-sankarista on tullut valehteleva kasa vaarallista ihmisjätettä.Olisi kiinnostavaa tietää, millä Rudy Giuliani on saatu kiristettyä tuohon hommaan. Huhhuh, sakiaa settiä.
Helppo: Now I know why we need the Second Amendment. pum pumLuuletko, että tuolta porukalta voi kysyä mitään mikä saattaisi heidät huonoon valoon? Vastaus on heti "you are fake news", "you know nothing", "you are stupid".
Väitteleppä siinä sitten tuollaisten ihmisten kanssa.
![]()
Trump told ally he's trying to get back at Democrats for questioning legitimacy of his own election
President Donald Trump told an ally that he knows he lost, but that he is delaying the transition process and is aggressively trying to sow doubt about the election results in order to get back at Democrats for questioning the legitimacy of his own election in 2016, especially with the Russia...edition.cnn.com
Syy Trumpin kiukutteluun taisi selvitä, tämä on kosto demokraateille siitä kun he kyseenalaistivat vuoden 2016 vaalivoiton.
Rudy ei käyttänyt samaa parturia kuin Donald, varmaan joku kodin pikavärjäys kyseessä. Olisi vaikka spreijannut kestävällä maalilla itselleen tummemman hiuston, huonommaksi ei olisi voinut mennä.Onkohan liskoihmisillä anus yläpäässä? Selittäisi tuon ruskean mönjän. Hmm. Paskanpuhujiksi nuo Amerikan ja Suomen trumpetit on toisaalta aina tiedetty.
Täytyy vain ihmetellä tuon Trumpin Dream Teamin edesottamuksia, kun pienimmissäkin yksityiskohdissa osataan mokata.
Paitsi että tokikaan vaavivoittoa ei kyseenalaistettu, vaan Venäjän vaalivaikuttamista haluttuin syystäkin tutkia. Trumpin voiton puolue ja Clinton myönsivät vaaleja seuraavana päivänä.![]()
Trump told ally he's trying to get back at Democrats for questioning legitimacy of his own election
President Donald Trump told an ally that he knows he lost, but that he is delaying the transition process and is aggressively trying to sow doubt about the election results in order to get back at Democrats for questioning the legitimacy of his own election in 2016, especially with the Russia...edition.cnn.com
Syy Trumpin kiukutteluun taisi selvitä, tämä on kosto demokraateille siitä kun he kyseenalaistivat vuoden 2016 vaalivoiton.
Demokraatit eivät vaatineet yhtäkään, mutta kun Jill Stein vaati niin demokraatit tukivat häntä. Trump ja republikaanit koittivat estää nämä. Clinton kuitenkin oli jo myöntänyt tappionsa, eli ei varmaan odottanut voittoa, kuin ehkä Senaatissa tai Edustajienhuoneessa.Paitsi että tokikaan vaavivoittoa ei kyseenalaistettu, vaan Venäjän vaalivaikuttamista haluttuin syystäkin tutkia. Trumpin voiton puolue ja Clinton myönsivät vaaleja seuraavana päivänä.
Taisivat vaatia parissa osavaltiossa uudelleenlaskentaa, mutta samaanhan Trumpilla on ollut mahdollisuus ja käyttänytkin.
Joo, samaa mietin itsekin, että saattoi liittyä edustajapaikkoihinkin, mutta en muistanut miten oli.Demokraatit eivät vaatineet yhtäkään, mutta kun Jill Stein vaati niin demokraatit tukivat häntä. Trump ja republikaanit koittivat estää nämä. Clinton kuitenkin oli jo myöntänyt tappionsa, eli ei varmaan odottanut voittoa, kuin ehkä Senaatissa tai Edustajienhuoneessa.