Ja eihän sieltä eilenkään mitään lopullista kokoonpanoa tippunut, joten täytyy taas luottaa omaan analyysiin. Eli jos lähdetään siitä, että Khabibulin ja Nabokov ovat pois pelaa maalissa Bryzgalov ja varalla Fomitchev. Joutuu Bryzgalov aika kovaan paikkaan. Noo, jostainhan se on aloitettava. Puolustukseen on näillä näkymin Markovin tilalle tulossa Kalinin. Hyökkäykseen on Fedorovin, Zhamnovin ja V.Bure tilalle tulossa Afanasenkov, Frolov ja Morozov. Afanasenkovin tilalle olisivat saaneet ottaa Zherdevin mutta kun ei niin ei. Eli koko joukkue:
Maalivahdit: Bryzgalov, Fomitchev, Sokolov
Pakit: Gonchar, Tverdovski, Kasparaitis, Khavanov, Kalinin, A. Markov, Vishnevski ja Volchenkov
Hyökkääjät: Kovalchuk, Kovalev, Samsonov, Datsyuk, Ovechkin, Yashin, Frolov, Afinogenov, Morozov, Afanasenkov, Chubarov, Sushinski, V.Kozlov, Zubrus, Kvasha.
Pakeista pelaa tod.näk Gonchar, Kalinin, Tverdovski, Kaspar, Markov, Vishnevski.
Hyökkääjistä healthy scratch-osastolle laitan Sushinskin, Afanasenkovin sekä Morozovin. Kyllähän nuo poisjäännit tuolla tuntuvat, mutta Venäjän kiekkoilussa katse on tulevaisuudessa ja sen suhteen ei kannata haikailla näitä Zhamnovin ja Fedorovin poisjääntejä. Khabibulinin poissaolo harmittaa. Kokonaisuutena näen tässä joukkueessa paljon samaa kuin Naganon joukkueessa 1998, ei paras mahdollinen venäläinen joukkue, mutta kuitenkin paljon taitoa.