Jumalauta, jos ei pudotuspeleihin päästä niin Pennelle ADJÖÖ!
Veltsulle puhelua ja vähän saatanan äkkiä niin saatetaan säilyä jopa sarjassa.
Jumalauta, jos ei pudotuspeleihin päästä niin Pennelle ADJÖÖ!
No ihan totta mut kyllä tässä pitää käydä valtavan isoja ihmeitä ja kaikenmoisia putkia katketa jotta ne vältetään.Väitetään tätä sitten vasta kun kaikki on pelannut sen 60 matsia.
Taitaa olla parempi jo keskittyä jukurit sarjaan.Keskitytään nyt jokainen tähän runkosarjan loppuun mikä on tämän ketjun aihe. Kaikki tuomiopäivän saarnat voi tehdä toisissa ketjuissa. Pelit on pelattu vasta kun ne on pelattu ja sitten tulos seisoo taululla.
Jos ei kantti kestä niin suosittelen pikku taukoa jatkiksesta, se tekee itse kullekin hyvää välillä.
Väitetään tätä sitten vasta kun kaikki on pelannut sen 60 matsia.
Juu, ei missään nimessä keskustella täysin realistisesta vaihtoehdosta. Ja kirosanat perään.Juuri niin. Vittu kun pelistä toiseen ailahtelee ajatuksia tai jatkuva siitä hokeminen. Sitten sen tietää ja se on sen ajan murhe.
Totta kai oljenkorret säilyy mut eipä JYP taida osata niitä hyödyntää.Joo ja edes tämän päivän matsit. Jos Kärpät häviäisi tänään ja keskiviikkona niin edelleen oljenkorret säilyisi. Sport kun otti turpiin.
Kun kattoo tulevaa otteluohjelmaa pisteitä voi jossain määrin realistisesti odottaa kahdesta ottelusta.Varmaan joku 8-10p todnäk vaaditaan playouttien välttämiseen. Noinkohan tapahtuu?
Tainnut ylivoima mennä pilalle Jormakan tullessa siihen mukaan. Kyllä Jormakka paikolle itsensä saa, mutta viimeistely tuntuu olevan liian vaikeata.Puolustuspelaamin hyvää tänään ja alivoima toimi. Kaaduttiin tehottomuuteen ja noita jäähyjä tuli vähän liikaa.
Joo, siis tuo ylivoima todella kummalista. Jätkät seisoo paikallaan. Kiekko liikkeelle, miehet liikkeelle. Eihän noin voi pelata. En ymmärrä.Tainnut ylivoima mennä pilalle Jormakan tullessa siihen mukaan. Kyllä Jormakka paikolle itsensä saa, mutta viimeistely tuntuu olevan liian vaikeata.
Kyllä vain. Kärpät voitettu ikuisuus sitten Oulussa 3p arvoisesti, Lukko on ollut tällä kaudella JYPille täysin mahdotonta voittaa, KooKoo on myös todella kova.Kun kattoo tulevaa otteluohjelmaa pisteitä voi jossain määrin realistisesti odottaa kahdesta ottelusta.
Kyllä me ollaan playouteissa, jos ei tapahdu ihme, helvetti jäätyy (T. Pihlman) tai muuta yhtä todennäköistä.
Ja vielä kätisyydet niin päin ettei voi edes suoraan syötöstä vetää. Erikoistilanteet oli yksi harvoista asioista jotka toimi ihan hyvin, niin tottakai sillon kannattaa laittaa ylivoimat ihan uusiks, sen jälkeen se tehokkuus onkin ollut alle 10%.Joo, siis tuo ylivoima todella kummalista. Jätkät seisoo paikallaan. Kiekko liikkeelle, miehet liikkeelle. Eihän noin voi pelata. En ymmärrä.
Kyllä tänään oli erinomaista vieraskiekkoa ja jopa kolmas erä parasta JYPiä, yksi hups maali sitten JYP päätyyn ja tulos tämä kun omista paikoista ei tehdä.Kirjoitetaan nyt vaikka tähän ketjuun.
Tämän päiväinen esityshän oli hyvä. Näin kun olisi pelattu koko kausi, niin oltaisiin eri sijoilla.
Tämän päivän huonoin oli Pulli. Huovilan peli pn seksiä. Valitettavasti Salkulle meni helppo, mutta nolla tehtyä...