Treidispekulaatiot ja huhut 2024–2025

  • 324 280
  • 1 194
Suosikkijoukkue
JYP
Kuulostaa hyvältä paketilta, toiseen suuntaan lähtee yks draftillinen pickkejä tai sitten Geekie/Howard, toivon ensimmäistä. Gourdeen tarvitaan varmasti kolmas osapuoli pidättään palkkaa.

Pagnottan mukaan ainakin Gourden kohdalla Seattle on avoin palkanpidätykselle, mutta Tampan palkkakattotilanne on sellainen, että saattaisi hyvinkin vaatia kolmannen osapuolen. Tämä siis siinä tapauksessa, ettei isopalkkaisia pelaajia lähde toiseen suuntaan (mitä en pidä kovin todennäköisenä).
 

oiler99

Jäsen
Suosikkijoukkue
Edmonton Oilers, Raahe-Kiekko, Oulun Kärpät, ManU
Mielenkiintoista seurata mitä New Jersey tekee nyt kun Jack Hughes on LTIR:llä loppukauden. Sieltä voi irrota aika mielenkiintoisia nimiä siirtorajalla.
 

Oles

Jäsen
Suosikkijoukkue
Anaheim Ducks, Leijonat
Mitä ihmettä Losi oikein puuhaa, kun kerta Byfield ja Clarke ovat tarjolla? Luulevatko Kopitarin ja Doughtyn pelaavan ikuisesti? Toki kumpaakaan ei ole vielä siirretty minnekään, mutta omituiselta kuulostaa kuviot.
 

Toby Dammit

Jäsen
Suosikkijoukkue
New Jersey Devils
Mitä ihmettä Losi oikein puuhaa, kun kerta Byfield ja Clarke ovat tarjolla? Luulevatko Kopitarin ja Doughtyn pelaavan ikuisesti? Toki kumpaakaan ei ole vielä siirretty minnekään, mutta omituiselta kuulostaa kuviot.
Tuskin Byfield on kaupan, mutta Clarke saattaa ollakin.
 

NakkiFakiiri

Jäsen
Suosikkijoukkue
New York Rangers, Charlestown Chiefs

viljelmo

Jäsen
Suosikkijoukkue
The Habs
Eiköhän Panthers työntekijäystävällisen verotuksen vuoksi saisi sopimuksenkin väännettyä pidemmäksi aikaa.
Tai sitten Florida on kiinnostava seura ylipäätään Rantasen silmissä. Voihan olla, että Canes ei ylipäätään kiinnosta Rantasta, vaikka sieltä maksettaisiin 15 milliä/kausi.
 

Knatterton

Jäsen
Suosikkijoukkue
Jokerit, Colorado Avalanche
Olisi aika kova, jos Rane siirtyisi Floridaan. Tarkoittaisi varmaan vähintään Lundellin siirtoa Canesiin. Mitä muuta arvokasta Floridalla olisi irrottaa? Bennett on arvokas, mutta kun UFA, niin Canes ei välttämättä kiinnostunut.
Olisi kyllä. Bennett tulisi kyllä Canesille tarpeeseen, kun keskikaistalle vahvistusta kaipaisivat. Joku toinenkin palanen tosin tarvittaisiin, koska tosiaan UFAksi tulossa ja ei oikein Rantanen <-> Bennett mene yksi yhteen. Heitetään nyt esimerkkinä Samoskevich, josta olisi tulevaisuudessakin hyötyä.

Verhaeghe voisi toki olla myös yksi palanen treidiä ja tulisi kyseeseen, jos Ranelta olisi saatu jo alustavaa vihreää valoa jatkolle.

Täähän alkoi kutkuttamaan enemmänkin, kun asiaa alkoi spekuloimaan tätä kirjoittaessa.
 

Gemondo

Jäsen
Tuo Rantanen<-->Lundell kuulostaa kyllä ihan järkeenkäyvältä kaikkien kannalta.

-Panthers saa Rantasen kahdeksaksi kaudeksi
-Carolina saa nuoren, jo tasonsa osoittaneen kakkossentterin
-Rantanen pääsee mukavaan paikkaan ja pystyy tekemään 8 vuoden diilin
-Lundell pääsee isompaan rooliin

It's a deal!
 

Kuuukko

Jäsen
Suosikkijoukkue
Suomi
Seuraava kysymys. Olen aina seurannut tdl:n capfriendlyn kautta. Mikäs nyt on helpoin tapa? Mitään somehommia ei ole.
Itsekin capfriendlyyn aiemmin luottanut, nyt ajattelin kokeilla Puckpedian vastaavaa. Saa nähdä miten toimii liveseurantana.
NHL:llä myös oma trade tracker, mutta myöskään tuon soveltuvuudesta liveseurantaan ei mitään käryä.

Ja sitten on toki aina kotoisa jatkoaika :)
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös