En noilla teidän taklauksilla paljon huutelisiTaattua laatua sieltä sarjataulukon pohjamudista. Sen näköinen joukkue mitä kannattajatkin.
Tuomarit olisivat laittaneet ne goonit pihalle jo pelkästä tuimasta katsekontaktista.Pikemminkin näin käy kun ei ole enää gooneja joukkueessa. Siklenka Lukolla ja joku vitun Mike Tyson SaiPan takalinjoilla, niin olisi peli puhdasta.
Oleks sää siält suippojen väkivaltaosastost?Olispa osunut
Juuri näin, gooneista on hyvin vähän hyötyä kun tappelusta lentää heti pihalle, mutta päätälleistä ei.Tuomarit olisivat laittaneet ne goonit pihalle jo pelkästä tuimasta katsekontaktista.
Tommi Tikka. Ipa maalivahti pois ---> 2 sekuntia ja jäähy. Ja näin.Eetu Tuulola. Tyhjä maali edessä ---> maila paskaks maalitolppaan. Ja näin.
Kohdistan sille ainoalle, jos sallinette.. @Randall FlaggValaiskaa Ilves-fanit, onko NHL vienyt Matias Mäntykiven, kun ei ole tällä kaudella tuota liigan parasta sentteriä näkynyt?
Ihan pelistä puheen ollen näyttää SaiPan peli aika hyvältä Virran aikaan verrattuna. Toivottavasti buumi kestää pidempäänkin.Oikeasti ihan viihdyttävä ottelu. Lukko on hyvä, mutta ei SaiPa ihan köysissä ole ollut kuin ajoittain.