Mutta 1-0, sehän riittää!
Kärpät oli playoff sarjassaan täysin suvereeni, Pelicans sai 4 pelissä 2 maalia, ja Kärpät piti käytännössä 12erää 13sta Pelicanssit nollilla. Kuinka paljon ylivoimasempi oltas voitu enää ollakaan?
Viuhkolasta sen verran, että jos keksii SM-Liigasta paremman puolustavan sentterin on hänen pitänyt olla poissa Kärppäpeleistä tai tvn äärestä Kärppien pelatessa. Pikulle lisää kaikkien toivomaa hyökkäystehoja tuonee viikon mittaisen tauon aikana lisää kuntoutuva Hannes. En nimittäin usko, että Hannes oli ihan täyellä hapella liikkeellä, niin vaikeen näköstä pelaaminen oli.
Kärppien alivoimapeli ansaitsee vielä erikoiskiitokset. Ja ennenkaikkea koko kauden loistavasti toiminu 3-5 av toimii edelleen, siitä kiitokset Mikkolalle, Viuhkolalle, Pyörälälle.
Bluussia vastaan nähty ei vielä mielestäni riitä, mutta uskoni on lujasti viime vuodesta viisastuneessa Kojossa ja hänen pelikirjassaan.