HIFK:hon huhuttu ensi kaudeksi Roni Karvista. Kertokaapas minkä tyylisestä pelaajasta on kyse. Olen SaiPan pelejä nyt pudotuspeleissä katsonut ja vähän tullut mieleen, että hankkiiko HIFK taas isolla rahalla pienemmästä seurasta väärän hevosen? Esimerkkinä Pelicansista tullut Joni Ikonen. Hän ei koskaan keskinäisissä osunut silmään, mutta tehopisteet olivat komeat. Meillä kirkkaissa valoissa täysi tuhnu.
SaiPaan huhuiltiin muualla liigassa pelannutta ulkkaria. Miun saamien tietojen kyseisen pelaajan mukaan tämä meni lopulta niin, että tämä pelaaja jatkaa kyllä liigassa, mutta paljon pohjoisemmassa. Neuvotteluja kyllä käytiin, mutta isompi rahapussi vei lopulta voiton.
Voiko oikeasti olla Abbandonato, josta ei ole ollut täällä huhua mutta oli vaan arvaukseni. 3+3 tehnyt nyt puoleen peliin Pelicansia vastaan tänään. Toivottavasti SaiPan tarjous oli kuitenkin suuri eikä mikään kokeileva.