En ole kovin toiveikas huomisen suhteen, koska joudutaan siihen peliin melkoisen siipirikkoisena.Huomenna on päivä uus’.
Ei nyt masennuta.
En ole kovin toiveikas huomisen suhteen, koska joudutaan siihen peliin melkoisen siipirikkoisena.Huomenna on päivä uus’.
Ei nyt masennuta.
En ole kovin toiveikas huomisen suhteen, koska joudutaan siihen peliin melkoisen siipirikkoisena.
Joko se tiedetään, että ketä huomenna on kokoonpanossa? Ihan hyvin esimerkiksi Pysyk voi olla huomenna taas mukana.En ole kovin toiveikas huomisen suhteen, koska joudutaan siihen peliin melkoisen siipirikkoisena.
En ole kovin toiveikas huomisen suhteen, koska joudutaan siihen peliin melkoisen siipirikkoisena.
Halliboikotti pysyy
+ elokuussa julkistetaan 600k€ positiivinen taloudellinen tulos.Kauden jälkeen Aho ja Valkeapää:"Olisi pitänyt uskoa kun jatkoajassa kirjoittivat, että täytyy kaksi maailmanluokan laituria ja yksi pakki hankkia. Rahaa tosin ei ollut, eikä oikein sopivia pelaajiakaan tarjolla. Mutta tästä otetaan ensi kaudeksi oppia ja nimimerkki Trimmer avustaa pelaajien kartoittamisessa ja hankintaan tarvittavan rahoituksen järjestämisessä "
Jos nuo kolme tippunutta ei pelaa huomenna niin Kiukas puolustukseen ja Tauslahti hyökkäykseen? Tällä saadaan edes 18 kenttäpelaajaa vai kaivaako Raipe hokkarit esille.
Tuskin pelaa Pysyk huomenna. Eiköhän tuosta aivotärähdys tullut.Joko se tiedetään, että ketä huomenna on kokoonpanossa? Ihan hyvin esimerkiksi Pysyk voi olla huomenna taas mukana.
En kyllä ymmärrä tätä mentaliteettia että johtoa ei saa kritisoida kun ei tehdä tarvittavia hankintoja vaan aletaan vittuilemaan niille ketkä aiheellisesti kritisoi. Nyt olisi kuitenkin ollut ainutlaatuinen tilaisuus pelata realistisesti mestaruidesta ja siihen olisi kannattanut panostaa. Mutta näillä mennään, onhan meillä vielä 4 liigatason pakkia kokoonpanossa.
En siis mene kisapuistoon ennen kuin joukkue haluaa ruveta yrittämään.Juu, en minäkään Raumalle toistaiseksi lähde SaiPan peliä katsomaan. Aina ovat hävinneet.
Se jää nähtäväksi. Ihan yhtä hyvin on voitu ottaa myös varotoimena pois kovan päähän kohdistuneen iskun jälkeen.Tuskin pelaa Pysyk huomenna. Eiköhän tuosta aivotärähdys tullut.
Rehellisesti sanottuna minä haluaisin nähdä Kiukkaan, Tiihosen, sekä Tauslahden kentällä.Eikös se konsensus siirtoajan lähestyessä loppua ollut, että puolustus riittää ja Granholmin tilalle pitää hommata laituri?
Nyt kun pari ukkoa tipahti puolustuksesta niin olisiko se laituri lyöty sinne vai mitä hittoa?
Puolustuksessa oli kuitenkin aika selkeät kuusi pelaajaa + Niemelä ja siihen vielä Kiukas.
Nyt sieltä vaan pitää nostella Niemelä kuuteen pakkiin ja Kiukas seiskaksi.
Laiturihankinnan puutteesta voidaan johtoa kritisoida, mutta ei aleta jälkiviisastelemaan, että olisi pitänyt hommata SaiPan resursseilla "leveyspelaajia" 3-4 kappaletta.
Jooo!! Tsiisus....No onhan siellä vielä Kiukas, Laakso, Tauslahti, Tiihonen (Zemlicka). Sitten vaan A-junnuihin jostain pelaajia korvaamaan :D
Niin Petershän latasi Kyynerpäällä siinä, kun ei muuten pärjännyt. Rottamainen heijariOtti vähän kaksinkamppailua Petersin kanssa. Peters latasi melkoisen suoran naamatauluun ja näemmä erätauolla tippui kokoonpanosta.
Jolla maksellaan vanhoja velkoja.....+ elokuussa julkistetaan 600k€ positiivinen taloudellinen tulos.
Totta tuokin, mutta saattaisi se sylettää jos runkosarjassa jäätäisiin sijoille 5.-8. ja tehottomuuttaan tiputaan ennen seuraavaa kierrosta. Tuossa kohtaa se suhteellisen pieni panostus saattaisi tuottaa satojen tonnien pudotuspelitulot.Jolla maksellaan vanhoja velkoja.....