Runkosarja 2024–2025 – uhka vai mahdollisuus?

  • 87 074
  • 506

KiekkoMes

Jäsen
Suosikkijoukkue
KalPa, Detroit Red Wings, KuPS
3.erässä ei ole enää KalPalla riittänyt maltti antaa samankaltaista painetta ja pelihän on tasoittunut paljon, ei Jukurit kolmannessa erässä ole enää vastaantulija ollut.
Eihän KalPa oo enää ees yrittäny
 

NumberFour

Jäsen
Suosikkijoukkue
KalPa, Chiefs, Arsenal, Ronnie O.
Kantnerilla 29 maalia ja Currylla 28. Edellisen kerran kaksi saman joukkueen pelaajaa on ylittänyt 30 maalin rajan kaudella 2003-2004 kun IFK:n Pärssinen teki 32 ja Kuhta 31 maalia.
 
Suosikkijoukkue
KalPa sympatiat KooKoo
Keskiviikkona 12.03. On nyt sitten se rästiottelu. KalPa - TPS. Tämä on iso peli.
Pitää kuitenkin muistaa, että myös TPS:lla on tässä pelissä todella isot panokset, että pääsisi ylipäätään poffeihin. Ei siis kannata mitenkään odottaa läpihuutojuttua.

Ja koska tämä on rästipeli, niin jokainen piste KalPalle ois plussaa.

1p. Ihan ok, saadaan pieni ero takana oleviin.
2p. Semisti parempi kuin 1p, mutta ei ratkaiseva. Tässä vaiheessa SaiPan ja IFK:n pitää saada vähintään yksi suora voitto, mennäkseen KalPan ohi.
3p. Ois namskis ja maiskis, tässä vaiheessa SaiPalle, eikä IFK:lle riitä edes yksi suora voitto, pitää raapia vähintään 4p. Tosin 2ja voittoa riittää.

Huomioitavaa on myös se että onko esim Ilveksellä enää panosta la pelissä, jos ovat jo siihen mennessä varmistaneet runkosarjan voiton.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös