Kannattaa alkaa katsomaan hyviä lenkkareita :)Jos menee 4-0 IPK:lle niin kävelen kesällä Iisalmeen ja takas. Takaperin.
Pakko vaikuttaa tämä jylläävä flunssa aalto, muuta selitystä en keksi.Se mikä yllätti niin ainoastaan 606 katsojaa Iisalmessa !
KalPalla oli kotipeli samaan aikaan.Ensimmäinen kiinnitys IPK:lle ja tehokkaasti viimeistellyt , useampi ohjaus joille Markkanen ei voinut mitään.
Se mikä yllätti niin ainoastaan 606 katsojaa Iisalmessa !
Kerrankin joku samaa mieltä :DRunkosarjassa IPK voitti keskinäisistä kaikki 3 kotonaan ja 3:sta vieraspelistä yhden (4-2).
Tämä sarja menee 4-0 tai 4-1 IPK:lle. Vaikka IPK:lle tulisi ohipelejä ja jokipojat vastaavasti pelaisi hurmoksessa, on pienen pieni mahdollisuus että sarja menee tasaiseen tilanteeseen jossa kumpikin napsii kotoa voitot. Mutta Iisalmesta jokipojat ei tule hakemaan yhtäkään voittoa.
Kuten jo RoKi-sarjassa ihmettelin ja väitän edelleen, katsojien osalta mestaruuskrapula on venähtänyt Iisalmessa, eikä Kankaan montun lehtereitä ole saatu täyteen. Katsojakeskiarvo playoff-peleissä on tosiaan jäänyt varsin matalaksi – tällä hetkellä kolmen pelin kotikeskiarvo on vain 705 katsojaa. Vaikuttaa siltä, ettei kiinnostus IPK:n peleihin ole vielä täysin herännyt edes välierävaiheessa. Ehkä seuran toimijoiden olisi hyvä aktivoitua entisestään ja pyrkiä luomaan vahvempaa playoff-huumaa erilaisilla tempauksilla ja tehokkaammalla viestinnällä.Ensimmäinen kiinnitys IPK:lle ja tehokkaasti viimeistellyt , useampi ohjaus joille Markkanen ei voinut mitään.
Se mikä yllätti niin ainoastaan 606 katsojaa Iisalmessa !
Kyllä se tunnelma on rumpujen kanssa aika surkeaa.Minä toivon seuralta pelisilmää, että saadaan tunnelmaa, esm rummun kanssa ilmasiks sisään, saatas hyvin ääntä
Tämä oli heitetty ihan kieli poskella.Kyllä se tunnelma on rumpujen kanssa aika surkeaa.
Oon kyllä kaikkea muuta kuin huolissani eikä kyllä tällä hetkellä aiheuta pienimpiäkään toimenpiteitä : )Kannattaa alkaa katsomaan hyviä lenkkareita :)
Onneksi kaveri pääsi suihkuun.Viikate Viirret taas iskee, ei paljoa järki päätä pakota.
En halua nähdä tätä jätkää enää ikinä IPK:ssa, aivan idiootti!Viikate Viirret taas iskee, ei paljoa järki päätä pakota.
Eipä voi tuon pahemmin kusta oman joukkueen muroihin.En halua nähdä tätä jätkää enää ikinä IPK:ssa, aivan idiootti!
Pulskalla pojalla loppuu jalka, niin pitää ottaa maila avuksi. Jospa se toinen pelikielto samanlaisesta huitaisusta lyhyelle ajalle tietää pidempää huilia.Viikate Viirret taas iskee, ei paljoa järki päätä pakota.
Ei niin. Kolmannen erän ekassa vaihdossa eli aika tehokkaasti tappoi joukkueensa mahdollisen kirin. Mikä pahinta, vastustajan kunnioitus tipotiessään. Parin viikon sisällä kaksi samanlaista viikatetta, joten toivottavasti huiskii mailallaan tulevaisuudessa muualla kuin karhupaidassa.Eipä voi tuon pahemmin kusta oman joukkueen muroihin.
Matsia näkemättä oliko luokkaa aivopieru ja joku loukkaantui?Ei niin. Kolmannen erän ekassa vaihdossa eli aika tehokkaasti tappoi joukkueensa mahdollisen kirin. Mikä pahinta, vastustajan kunnioitus tipotiessään. Parin viikon sisällä kaksi samanlaista viikatetta, joten toivottavasti huiskii mailallaan tulevaisuudessa muualla kuin karhupaidassa.