Tätä se on ollut leijonanosassa pelejä mitä olen katsonut tällä kaudella.Omaan silmään eilisessä isoin ero oli keskialueen pelaamisessa. Hermes tuli hyvällä jalalla ja monta kertaa jopa vaivattoman näköisesti hyökkäyssinisen yli. Liian monta kertaa JoKP:n hyökkääminen perustuu siihen että kiekko päätyyn ja halukkaat perään. Tottakai suhteessa vastustajaan mutta eilen siinä kyllä oltiin paljon perässä.
Jos meidän Rasanen on nykyisin kehno niin tämä on kyllä kammottava!Jos joku paikallinen tuntee tämän selostajasuuruuden, niin hänelle voisi kertoa että joensuulainen kiekkoseura vaihtoi nimeään vuonna 2020.
Muutenkin on kyllä todella raskasta kuunneltavaa.
Korjatkaa jos olen väärässä, mutta ei taida olla paikallinen tämä selostaja. NJ Tuominen hoitaa yleensä Kokkolassa selostamiset.Jos joku paikallinen tuntee tämän selostajasuuruuden, niin hänelle voisi kertoa että joensuulainen kiekkoseura vaihtoi nimeään vuonna 2020.
Muutenkin on kyllä todella raskasta kuunneltavaa.
Varmaankin se että miehelle ei ole käyttöä av:lläJoKp:lle jo toinen joukkuerangaistus tässä pelissä ja Sedlacek toista kertaa istumaan sitä. Mikähän ajatus tuossa on?
Ollut koko kauden sama ja niin useassa joukkueessa. Sama jos maalivahti ottaisi jäähyn niin sen kärsii pelaaja joka ei ole av pelaajien rotaatiosssaJoKp:lle jo toinen joukkuerangaistus tässä pelissä ja Sedlacek toista kertaa istumaan sitä. Mikähän ajatus tuossa on?
Oletko nyt yllättynyt? Jopa niin yllättynyt että tarvitset hajusuolaa?Edelleen kaikki muu paitsi 0-3 on yllätys tästä sarjasta minulle.
Todella yllättynyt, kuten jokaisesta JoKP:n voittamasta ottelusta playoffeissa tänä vuonna.Oletko nyt yllättynyt? Jopa niin yllättynyt että tarvitset hajusuolaa?
Viidenteen? Miten se voisi mennä kun toisella joukkueella on A) ylivoima joka tekee ehkä maalin, sekä B) kyky tehdä alle 60 laukauksella sen 3 maalia.Onneksi pelit ratkaistaan pelaamalla.
1 JE oli hermeksen mutta pelissä virtaus vaihtelee ja nyt oli JoKP vuoro.
Maalipaikkoja oli vaikka olihan tarkkaa pelaamista ja varottiin jäähyjä .
En ihmettele jos menisi viidenteen ja ratkaisevaan
Kyllä oli. Silti saa kyllä katsoa Hermes peiliin tuolla määrällä huippupaikkoja ja ylivoima-aikaa.Maalintekopeli, ei kai siinä sen kummempaa. Hermes oli tänään kyllä käytännössä kokoajan askeleen edellä mutta maalit ratkaisee ja olihan tuo Markkanen enemmän kuin hyvä. Perjantaina jatkuu.
Eiköhän joukkue sen tiedä itsekin että olisi tuo pitänyt voittaa mutta tällaista tämä välillä on ja joskus maalinteko on tehokasta ja joskus jotain ihan muuta. Vaikka se tappio kuinka tympäsee niin niin onhan Hermes ollut pelillisesti hyvä tässä sarjassa eikä niin suuri altavastaaja olla kuin moni alustavasti ajatteli.Kyllä oli. Silti saa kyllä katsoa Hermes peiliin tuolla määrällä huippupaikkoja ja ylivoima-aikaa.
En ikinä osta selitystä vastustajan maalivahdin hyvyydestä, jos luodaan oikeasti 20 realistista hyvää paikkaa tehdä maali ja niistä saadaan 2 sisään, joista molemmat enemmän tai vähemmän vahingossa.
Nämä on sellaisia pelejä, jotka _pitää_ hoitaa, ihan sama miten mutta niin se vain on, nyt oli iso epäonnistuminen ja se saattoi kaataa koko sarjan.
Tottapa puhut, mutta tiedetään kumpikin se että tämän hetken tietojen valossa on tasan kaksi peliä aikaa voittaa oli se sitten pelillisesti paskaa tai timanttia, näissä peleissä kun ei enää katsota miten pelasit vaan sitä mitkä on lukemat lopuksi. Eli, toisinsanoen ei kiinnosta, mielummin sitä olis hävinnyt ulospuhalluksella 0-5 kuin tällä tavalla.Eiköhän joukkue sen tiedä itsekin että olisi tuo pitänyt voittaa mutta tällaista tämä välillä on ja joskus maalinteko on tehokasta ja joskus jotain ihan muuta. Vaikka se tappio kuinka tympäsee niin niin onhan Hermes ollut pelillisesti hyvä tässä sarjassa eikä niin suuri altavastaaja olla kuin moni alustavasti ajatteli.
Valot päälle! Hermes oli koko pelin kuskin paikalla. Ottelusarja 1-1 ja Kiekkopojat sai hypätä bussiin väsyneenä kun Hermeksen pojat sai mennä suoraan kotiin lepäämään.mielummin sitä olis hävinnyt ulospuhalluksella 0-5 kuin tällä tavalla.
Koita mennä nukkumaan, kyllä se siitä helpottaa.mielummin sitä olis hävinnyt ulospuhalluksella 0-5 kuin tällä tavalla
Toivotaan saman pelin jatkoa ja TEHOJA Joensuussa.Valot päälle! Hermes oli koko pelin kuskin paikalla. Ottelusarja 1-1 ja Kiekkopojat sai hypätä bussiin väsyneenä kun Hermeksen pojat sai mennä suoraan kotiin lepäämään.
Ja sinä kaipaat että Hermestä olisi mielummin ansainnut selkäsaunan.. On kyllä melkoinen logiikka sinulla.