Suupalahan toi sikaileva paskasakki oli. Köyttä rasvaamaan ja lomille!
On sulla vaikeaa. Huonot voittajat ovat säälittäviä. Voimia kabinettineuvotteluihin, joita ymmärtääkseni kannatat, kun muuten Jokereilla ei ole mahdollisuuksia liigaan.Hyvää kesälomaa Turun sukeltelijoille ja Marjutalle. Ylikävely kentällä ja katsomossa. Maistuu!! Normaalisti pitää kunnioittaa vastustajaa, mutta nyt ei pysty.
Kohta alkaa Interin pelit! Ei nyt kannata mieltä pahoittaa kun olet sinäkin Pena käynyt päätä aukomassa pitkin kautta.On sulla vaikeaa. Huonot voittajat ovat säälittäviä. Voimia kabinettineuvotteluihin, joita ymmärtääkseni kannatat, kun muuten Jokereilla ei ole mahdollisuuksia liigaan.
Ovat jo alkaneet ja olen käynyt tänä talvena Kupittaalla katsomassa monta Interin peliä. Futista pelataan nykyään Suomessa ulkona ympäri vuoden. Lauantaina Interillä on liigacupin välierissä vastassa Ilves. Peace and Love ja kaikkea hyvää Jokereille tulevaisuuteenne.Kohta alkaa Interin pelit! Ei nyt kannata mieltä pahoittaa kun olet sinäkin Pena käynyt päätä aukomassa pitkin kautta.
Ei siellä ole kaikilla varaa ottelupilettiin ku Hurstillakin menee sen verran heikosti ettei voi jakaa.Palstalla sentään nämä sohvasurffaajat ovat naurettavaa :D
Loppujen lopuksi juuri näin.Viihdyttävä sarja oli ja onneksi isommilta ylilyönneiltä vältyttiin. Tsemppiä Turkuun että seura jatkaa pyörimistä jatkossakin!
Jäällä #25 Tumanovs ainakin näytti hanskallaan, että joka ukko ylös penkillä.Vaikka en Niko Kivelän tai Tuton suurin fani olekaan, niin äärettömän iso respect kyseiselle kaverille, joka pelin alussa käskytti koko Tuton penkin antamaan syövästä parantuneelle pojalle aplodit seisaaltaan.