2/15. Katse maalissa, ei puoliajassa.Jokerit voittaa. Vielä 9 voittoa kohti unelmaa.
Minä lasken ensin mestiksen mestaruuteen. Sitten alkaa seikkailu kohti uutta unelmaa.2/15. Katse maalissa, ei puoliajassa.
Kyllä. Pakko vähän kunnioittaa pyttyä tällä historialla.Minä lasken ensin mestiksen mestaruuteen. Sitten alkaa seikkailu kohti uutta unelmaa.
Pakko laittaa popparit mikroon ennen kuin tuon vilkaisen.Happamia marjoja ollut taas Pekka Virran puudelilla valmentajahaastiksessa.
Valmentajahaastattelu: TUTO Hockey - Jokerit
Ei kannata ihan hirveän isoa kulhoa tehdä, koska ilo on aika nopeasti ohi.Pakko laittaa popparit mikroon ennen kuin tuon vilkaisen.
Ei vittu kun huvittaa. Jäbä on kun kilon paskaa syönyt juuri. Pysy ulkona keittiöstä jos et kestä kuumuutta.Happamia marjoja ollut taas Pekka Virran puudelilla valmentajahaastiksessa.
Valmentajahaastattelu: TUTO Hockey - Jokerit
Ei kannata ihan hirveän isoa kulhoa tehdä, koska ilo on aika nopeasti ohi.
Koominen habitus kyllä Marjetalla. Tuo ilmeetön tuijotus suoraan eteenpäin on ihan meemimateriaalia.
Tero olisi ollut samassa tilanteessa tulipunainen ja haukkunut oman joukkueensa lisäksi myös haastattelijan. Ei pääse Marjeta alkuunkaan samalle dominanssin tasolle.Tuleeko muistoja mieleen Jokereistakin? :)
Olikohan ensimmäinen Terovitsi, joka sai ihan nauramaan ääneen. Nyt osui ja upposi!Tero olisi ollut samassa tilanteessa tulipunainen ja haukkunut oman joukkueensa lisäksi myös haastattelijan. Ei pääse Marjeta alkuunkaan samalle dominanssin tasolle.
Tero olisi ollut samassa tilanteessa tulipunainen ja haukkunut oman joukkueensa lisäksi myös haastattelijan. Ei pääse Marjeta alkuunkaan samalle dominanssin tasolle.
Hienoa on myös se että muut sarjat näyttävät venyvän, vähintään neljännet ottelut nähdään kaikissa muissa pareissa. Huomenna tämä kattaus poikki ja venaamaan taatusti väsyneempää vastusta välieriin.
Tänään Laitetaan/laittakaa pelin alussa taas sivukatsomot huutamaan "Jokerit". Tänään ottelun alussa on helpompi saada TUTO joukkue henkisesti väsymään kunnon meiningillä. Samalla saadaa meidän joukkueelle virtaa! Tänään heti alkuun hyvä fiilis halliin, niin pelikin kääntyy henkisellä puolella meille ja se sitten väsyttää lopullisesti vierasjoukkueen.Matsipäivä!
Mahdollisuus pistää sarja poikki, edetä mitalipeleihin ja saada enemmän lepoa sarjojen välissä. Tähän uskotaan ja tätä lähdetään hakemaan illan väännöistä. Taistele Jokeri!