Paikallispelit. Taivas ja helvetti.
Raipe sen summaa:
Raipe sen summaa:

Ilves ennakkosuosikkina, lepo- ja kotiedulla, Tappara Kespoon murjomana, mikä voi mennä pieleen? No kaikki jotka on Ilvestä seurannut niin esim. kaikki.Marinoitiin Tappara teille niin näyttäkää nyt Ipa minkä värinen Tampere on!
Ilves ennakkosuosikkina, lepo- ja kotiedulla, Tappara Kespoon murjomana, mikä voi mennä pieleen? No kaikki jotka on Ilvestä seurannut niin esim. kaikki.
26.03 Ilves - Tappara
28.03 Tappara - Ilves
31.03 Ilves Tappara
02.04 Tappara - Ilves
Tarvittaessa:
04.04 Ilves - Tappara
07.04 Tappara - Ilves
09.04 Ilves - Tappara
Tämähän se olisi, ei tässä ajatuksia saa pysymään omalla työpöydällä kun odottaa ja jännittää. Kauhuskenaariot ovat maksimissaan, mutta niin on myös yläkantti. Ei sillä niin väliä, jos me ei tässä Tapparaa kaadeta niin vittujako sitä tuhisemaan sen enempää, ei sieltä sitten sitä mestaruuttakaan olisi tullut olisi vastassa ollut kuka vaan. Tämä mörkö kun selätetään niin sitte on mahollisuus kaikkeen.Ikinä ei ole Ilves-fanina pelottanut näin paljoa, kuin tämän sarjan alla. Kaiken järjen mukaan lähdemme sarjaan selvähköinä ennakkosuosikkeina. Tämä asetelma ei aiemmin ole sopinut Ipalle edes vähää alusta, ja nyt vastassa rutinoinut mestaruusputkessa liihottava nukkuva jättiläinen. Mikä tosiaan voisi mennä pieleen?
Jos jossain kohtaa niin nyt. Molemmat saa pitää peleistä tulevat tulot eikä Liiga tule väliin. Jos tämä olisi ollut välierissä, olisi Liiga vienyt suurimman osan.On todellakin kummallekin taloudellinen boosti. Tavallaan sääli, että nyt jo tässä vaiheessa