Selvästi yleisö heräsi siinä kolmannessa vuoroparissa. Nyt on henki päällä ja Ankkuri pohjaan!Hyvää leukojen louskuttamista tokalla jaksolla. Tässä haminalainen pesisyleisö on hyvä.
Juu. Hamina hakee voiton nyt vaikeamman kautta kotareista.Sjpervuorossa usein kannattaisi saada juoksu aikaan. Jotenkin helpottaisi omaa ulkovuoroa.
Onko tämä heppu se Jussi Saarisen lanseeraama Tseneral Mänitzer?Mänägeri Saloranta fiilistelee Saarikentän katsomossa KeKi lippu kourassaan.
Juuri se.Onko tämä heppu se Jussi Saarisen lanseeraama Tseneral Mänitzer?
Vimpelin ulkokentällä Rinta-aho ja Anttila ovat kopioineet Sotkamon viime aikojen mallin. Kaikki menee pieleen.Jymyn ykköskeula jatkaa viime aikojen malliin. Vikströmin tauti on nyt edennyt Pekkiseenkin. Vihanto menee hukkaan. Kuosmasta numerolle kaksi.
Pallopojat nuo pallot hakevat lähes heti, ja samoilla joessa käyneillä palloilla pelataan. Välillä jokainen pallo voi olla märkä.Kylläpä menee Vimpelissä palloja jokeen oikein urakalla. Pikkupojille riittää kalastamista. Vai jäävätkö sinne?