Peliesitykset kaudella 2024–2025

  • 966 095
  • 23 905

LUHGUNITED

Jäsen
Suosikkijoukkue
Omaan pussiin pelaavat palkkasoturit
Pakko korkata. Koko toinen erä meni paskanjäykkänä sohvalla. Syke nousee tasaisen tappavaan tahtiin kohti kolmatta ja jostain sitä rentoutta on haettava..
 

Leipuri

Jäsen
Suosikkijoukkue
TPS, Posipetterit
Vaikka itselläni ei ole mitään luottoa tällä hetkellä niin jos asia käännetään niin päin että sarja on 2-2 ja peli tilanteessa 2-2 kun erä pelaamatta niin aika moni Palloseuran pelaaja olisi ottanut tuon tilanteen mielellään vastaan että päästään edes tuohon. SaiPan pelaajista en ole niin varma. Nyt siihen hetkeen pitäisi vain tarttua.
Tuloksessa ovat kyllä hyvin roikkuneet ja toisaalta SaiPa on aika tehoton. Ollut oikeastaan koko sarjan.
 

Pavlikovsky

Jäsen
Suosikkijoukkue
TPS, Calgary Flames sekä Manchester United.
SaiPan pelaajista en ole niin varma. Nyt siihen hetkeen pitäisi vain tarttua.
Tuntuu hirvittävältä sanoa, mutta onhan SaiPa jotenkin nälkäisempi jatkuvasti. Kun Tepsin paineensieto on mitä se on, niin joulupukkkiinkin voi toki uskoa, mutta näen seuraavan SaiPan maalin nostavan sillan Tepsille lopullisesti.
 

Kultalehvä

Jäsen
Suosikkijoukkue
TPS
Hyvä pätkä Valin maalivahtipelaamisesta tässä erätauolla. Pistää miettimään, että verrattuna NHL:ään Liigassa on vain kourallinen jos sitäkään sellaisia hyökkääjiä, jotka paikasta kuin paikasta laittavat kiekon oikeasti maalin kattoon. Tepsilläkään tälläisiä kavereita ei ole yhtäkään. Olisi ihan huikea ase, vaikka olisi muuten ihan tusinaukko. Kunhan vaan parkkeeraa oikeaan paikkaan ja laittaa verkot tötterölle. Kestner oli yksi tälläinen kaveri, joka viime aikoina on Tepsissä pelannut. Ja Kai Nurminen.
 

mikkelson

Jäsen
Suosikkijoukkue
TPS
Tuntuu hirvittävältä sanoa, mutta onhan SaiPa jotenkin nälkäisempi jatkuvasti. Kun Tepsin paineensieto on mitä se on, niin joulupukkkiinkin voi toki uskoa, mutta näen seuraavan SaiPan maalin nostavan sillan Tepsille lopullisesti.

Juurikin näin. Enkä tiedä onko se nyt mistään tsempistä kiinni vaikka tiedetäänkin että Raipe osaa psyykata joukkueen ihan eläimelliseen tilaan. Kyllä SaiPa on kaikin tavoin vaan edellä. Niin fyysisesti kuin pelillisesti.

Yksi pomppu kaiken muuttaa voi.
 

Slaigard

Jäsen
Suosikkijoukkue
Mottipäisillä pelaavat
Kolmannessa erässä Saipa voi luottaa vähän enemmän omaan peruspelaamiseensa. Ollaan hieman alakynnessä minusta tuon takia. Saipa generoi tilanteita vähemmillä riskeillä ja pelaajat tiedostavat tämän. Tuossa on helpompi pelata kovan paineen alla kuin meidän kiekollisessa lyhytsyöttöpelissä. Nyt kyllä punnitaan joka iikkaa.

Jos tästä tullaan voittajana ulos, niin se on kova temppu. Saipa on helvetin vaikea vastustaja kolmen voiton sarjassa jokaiselle Liiga-joukkueelle.
 

KimmoK

Jäsen
Suosikkijoukkue
S-Kiekko(Seinäjoki), TPS
Pakko korkata. Koko toinen erä meni paskanjäykkänä sohvalla. Syke nousee tasaisen tappavaan tahtiin kohti kolmatta ja jostain sitä rentoutta on haettava..
Oli pakko korkata jo ekassa erässä. No eipä sen väliä talvilomalla. Eipä se tiukemmaksi voisi enää mennä. 2-2, kolmas erä ja ratkaisupeli! Kyllä tämä klaarataan. Kova on luotto!
 

Temetsu

Jäsen
Suosikkijoukkue
Tois ja täl puol jokkee
Jos tilanne on 2-2, 50 minuutin kohdalla. Niin Saipalainen yhtäkkiä "loukkaa" ja Saipa saa ylivoimalla sääntöjen rajamailla olevan maalin.
 
En tiedä johtuuko omista äänentoistolaitteista vai onko tämä paikkansa pitävä havainto, mutta tuntuu että Lappeenrannassa yleisö on tullut ihan eri meiningillä tähän erään. Viimeksi se tiesi helvetin pahaa.
 

agee81

Jäsen
Suosikkijoukkue
Turun Seudun Kiekkokuntoutujat
Hauskaa kuunnella DJ:n musavalintoja. Kaikki suoraan jostai 2000-luvun taitteesta
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös