No ei varmasti ole sama tahtotila. Väitätkö että auriksille ja Hantta23 tyyliset ovat pahoillaan jos tps häviää? Nehän ei ole mitään muuta kun urama vastaisia pahanilman lintuja.Mutta silti omien tukemisen sijaan keskityt siihen mitä muut tekevät ja opastat miten heidän pitää kannattaa? Jokainen reagoi tähän tilanteeseen omalla tavallaan.
Kaikilla on sama tahtotila seuran tilanteen osalta.
Pelihän oli 1-1 maaliin asti hyvää, mutta se oli sitä samaa tehotonta pyörimistä. Siitä ei jaksa enää ottaa posia irti koska lopputulos on nähty niin usein. Tää on tuloslaji.
Itse muistelisin että viime kaudella.En muista milloin olis ollu koko kausi näin vaihtelevaa pelaamista pelien sisällä.
Samaa se yleensä kaikilla on, että hetkellisesti vastustaja saa virtaa. Mutta meillä ehkä maalin hinta omiin on liian halpa, jolloin se yksikkn maali voi johtaa totaali lamaantumiseen. Kyllä Tepsikin usein saa maalistaan virtaa, mutta jostain syystä tälläkin kaudella maalin tekeminen on helvetin vaikeaa kun tarttis tehdä. Tepsilläkin ihan ok tehokkuus kauden mitassa, mutta tuolla on useita 5 maalin pelejä ja jotain jaksoja missä tehdään 20-25 maalia 5 peliin, mutta vastapainoksi näitä 1 maalin nyhjäyksiä, jossa hävitään peli siihen, että kaikki tilastot Tepsille ja mistään ei saada sitä tarvittavaa maalia.Tärkeä oli tasoitus maali, mutta koko kauden jatkunut tuo että yhdestä takaiskusta homma lähtee ihan raiteilta.
Tätä ollut koko Miettisen ajan. Onko se tuo pelitapa vai mikä sen tekee.Itse muistelisin että viime kaudella.
Kertoo heikosta keskittymisestä ja myös kuntotasosta, että otetaan noita naurettavia jäähyjä. Keppi tärisee kaikilla ja Av paskaa pääosin. Siihen tämä homma voi vielä kaatua yllättävän todennäköisestikin.Samaa se yleensä kaikilla on, että hetkellisesti vastustaja saa virtaa. Mutta meillä ehkä maalin hinta omiin on liian halpa
on kyllä törkeä se panssari, säännöissä vissii lukee että pitää mukailla ruumiin linjaa ja aikamoiset epäkkäät saa olla koska panssari on sivuistaan samalla tasolla kuin päälaki.2-1 Vilenin maaliin kun ois Veinillä ollu Bartosakin panssari niin ei ois yläkulmaan menny :D
Pelsulle riittää tässä matsissa 2 pinnaa, jos Jyppi ei saa pinnoja. Eli tuskin ottaa tässä tilanteessa veskaria pois. Jyppi ei tee tänään kahta maalia vikalla parikymppisellä, ei voi tehdä ja sportti on aika hyvä vastaiskujoukkue.Huhhuh! Se on muuten niin jos peli on lopussa tasan Pelsut ottaa maalivahdin pois.
Ei se musta näin kamalaa ollut viimekaudella..Itse muistelisin että viime kaudella.
Jonkinlainen henkistä lukkoa myös varmasti, kun sama käynyt useasti. Pelaajille tulee ajatus taas menetetään peli. Pienoisessa paniikissa tehdään typeriä ratkaisuja vaikka pitäisi koittaa rauhoittaa peliä.Kertoo heikosta keskittymisestä ja myös kuntotasosta, että otetaan noita naurettavia jäähyjä. Keppi tärisee kaikilla ja Av paskaa pääosin. Siihen tämä homma voi vielä kaatua yllättävän todennäköisestikin.
Tämä on merkki erittäin heikosta paineensietokyvystä, joka on iso ongelma tämän joukkueen kanssa (ja mieti kuinka iso se olisi pleijareissa/karsinnoissa). Sitä ei ole helppo parantaa, koska joukkue on niin nuori ja kokematon. Hyvä(t) valmentaja(t) voivat kuitenkin merkittävästi auttaa asiaa.Arell kun olisi jättänyt sen älyvapaan jäähyn ottamatta niin oltaisiin johdossa. Tosi monessa pelissä tulee noita aivan turhia housuun paskomisia ja sekoiluja joista tulleet maalit on syöneet roppakaupalla tällä kaudella pisteitä.
En muista milloin olis ollu koko kausi näin vaihtelevaa pelaamista pelien sisällä. Semmoisella tasaisella esityksellä oltaisiin varmuudella oltu helposti poffeissa ja erinomaisella pelillä haastettaisiin sielä hienosti.
Parhaimmillaan ollaan tosi hyviä, mutta huonommillaan ollaan aivan kamalaa paskaa.
Niin joo, paitsi jos haluavat yrittää pudotuspeleihin.Pelsulle riittää tässä matsissa 2 pinnaa, jos Jyppi ei saa pinnoja. Eli tuskin ottaa tässä tilanteessa veskaria pois. Jyppi ei tee tänään kahta maalia vikalla parikymppisellä, ei voi tehdä ja sportti on aika hyvä vastaiskujoukkue.
No en vielä noinkaan sanoisi, Arellin tilanne oli myös epäonninen, koska tollaisia jalkaosumia tulee useita pelissä kun yritetään ajaa miestä laitaan kiinni. Ei siinä mitään pyyhkäisyä ollut, mutta hieman ohi ajaa Arell, jonka myötä kaverin tasapaino pettää. Ei se nyt vielä todista Arellin kuntotasoa, tai kykyä keskittyä.Kertoo heikosta keskittymisestä ja myös kuntotasosta, että otetaan noita naurettavia jäähyjä. Keppi tärisee kaikilla ja Av paskaa pääosin. Siihen tämä homma voi vielä kaatua yllättävän todennäköisestikin.