Peliesitykset ja -suoritukset 2024–2025

  • 651 757
  • 15 209

NuuskaHP

Jäsen
Suosikkijoukkue
Pelicans
Kyllähän tää meidän peli on ihan täysin tällähetkellä. Paria maalia vaan huutaisi.

Ja jäähy. Ässäthän rokottaa tästä tasoihin. Vittu
 
Suosikkijoukkue
in Sami we trust
Olisihan se positiivista, jos saataisiin edes lötää kohti vastustajan veskaria ylivoimalla.
 

NuuskaHP

Jäsen
Suosikkijoukkue
Pelicans
On tää yhtä vitun paskaa kyllä.

Aivan kauhea työmäärä - vain 1 maali sekä aivan selkästi viety peliä - Ja ässät tekee harvoista paikoistaan tarvittavat.
 

Kossu123

Jäsen
Suosikkijoukkue
Pelicans, Ryan Lasch, #24
Mä vittu arvasin. Miks helvetissä nää meidän neppailijat hautoo aina sitä kiekkoa yv:llä eikä vedä tollasia kuteja. Kyllä vituttaa
 

Bobby

Jäsen
Suosikkijoukkue
Pelicans
Miks helvetissä nää meidän neppailijat hautoo aina sitä kiekkoa yv:llä eikä vedä tollasia kuteja.

Pitäis varmaan ensin rakentaa sellanen paikka, jossa saat neliön läpi jostain kumman syystä syötön ja pääset ampumaan ykkösellä. :D
 
Suosikkijoukkue
in Sami we trust
Ässillä muuten vain neljä vetoa kohti Ollea mutta xG näyttää peräti 1.35. Varsin vittumainen peli maalivahdin näkövinkkelistä kun paikkoja tulee harvakseltaan mutta ne ovat järjestään vaarallisia.
 
Suosikkijoukkue
in Sami we trust
No nyt alkaa Lindbomiakin kohti tulemaan vetoja. Eihän siinä mennytkään kuin vajaa pari erää että Ässät alkoi laukomaan.
 

Bkkhero

Jäsen
Suosikkijoukkue
Pelicans
Tällä kaudella näköjään ei saada kauheasta rynnistyksestä huolimatta yhtä maalia enempää etumatkaa erässä. Vaikka täydellistä hallintaa. Usein ei sitä yhtäkään. Tappiolle ei auta joutua, koska kiri ei ole onnistunut tällä kaudella juuri kertaakaan.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös