Sentteri vai molari?Katiskaan on uinut jälleen vonkale.. Huhhuh tämä joukkue tulee olemaan jotain älytöntä.
Katsotaan tulisiko jo perjantaina ulos tiedote.
Olkinuora ei ihan puskista enää tule.Mv ainakin.
Joo sama fiilis. Olkijussi oli jo mielensopukoissa piirtynyt varmoilla vedoilla Pelsu rosteriin. Ja tottakait hän on vonkale, jonka sopparin varmistus tuottaa iloa. Mutta kun tuon jälkeen lukee spontaanin hehkutuksen katiskaan uineistaa vonkaleesta ajattelee ensimmäisenä sentteriä. Toivotaan että viikon päästä kun treenit alkaa meillä on nämä molemmat vonkaleet mukana kaukalossa.Ehdin jo innostua, että ykkössentteri on katiskassa. Tai toivottavasti onkin, mutta nimeä ei vielä tiedossa.
Olkinuora toki huippuhaku ja maalivahtitandemi tälläkin kaudella Liigan paras.
Itse en ole vielä kuopannut haaveita Söderbergista. En keksi muuta yhtälöä äkkiseltään, ellei sitten kyse ole jostain junnusiirrosta.Minua kiinnostaa se, että miksi Ruotsalainen fysiikkavalmentaja seuraa Pelicansia instagramissa, tuskin Olkinuoran takia?
Jos Söderberg olisi edes tarjolla Pelicansiin, niin se olisi siinä kohtaa juuri sellainen ykkössentteri minkä Pelicans ottaisi. Tässähän mahdollisesti ollaan hankkimassa sentteriä lähtökohtaisesti Ryan Laschin vierelle ja kun katsoo historiaa niin Laschin vierellä on hyvin pitkälti pelannut vahvoja kahdensuunnan senttereitä. Lundqvistia, Koskirantaa (kahdessakin joukkueessa), Ebbettiä yms.Söderberg ei minkään järjen mukaan liity Pelicansiin. Olen osittain mielläni väärässä, mutta ei se ole sitä, mitä Pelicans hakee ykkössentteriksi
Söderberg olisi kurko Liigaan iästään riippumatta ja kuten sanoit täydellinen ykkössentteri Laschille ja joukkueelle. Keskikaistalta puuttuu vielä kokemusta, jota Söderbergin kohdalla ei jäisi puuttumaan. Kotiseuturakkaus ja ikä mahdollisesti jättää miehen Malmöhon, joko hokkarit jalassa tai naulassa, mutta aina voi haaveilla. Uskon, että Lelu saa hommattua meille laatua tuohonkin ruutuun, oli se sitten Söderberg tai joku muu.Jos Söderberg olisi edes tarjolla Pelicansiin, niin se olisi siinä kohtaa juuri sellainen ykkössentteri minkä Pelicans ottaisi. Tässähän mahdollisesti ollaan hankkimassa sentteriä lähtökohtaisesti Ryan Laschin vierelle ja kun katsoo historiaa niin Laschin vierellä on hyvin pitkälti pelannut vahvoja kahdensuunnan senttereitä. Lundqvistia, Koskirantaa (kahdessakin joukkueessa), Ebbettiä yms.
Toki sentteriä ei voi hankkia yhtä pelaajaa varten, mutta Söderbergin kiekollinenkin taitotaso on liigaan sitä luokkaa, ettei sitä kukaan skippaisi jos mahis tulisi hankkia.
Mutten kyllä edelleenkään usko, että Söderberg olisi tänne tarjolla.
Kuulostaa jännittävältä.Noh kunhan CHL peleihin ehtii niin hyvä. Växjö peli 31.8. Vippaiskohan sponssit että saisi siihen mukaan;)Ykkössentteri on jo kuulemma kiinnitettynä, mutta nimeä varjellaan tiukasti. Tosin ei sille vielä ole varaa maksaa palkkaa hetkeen (ei välttämättä pelaa elokuun peleissä ollenkaan).
Vaikea lähteä rajaamaan vaihtoehtoja näillä tiedoilla, mutta eiköhän joku kohta tule antamaan jonkun lisätipsin tänne.
Erikoiselta tuollainen järjestely kuulostaa. Pitkälle ulottuva ulkomaanpykälähän tuossa on oltava, sillä tuskin Pelsujen talous kuitenkaan tuosta yhden kuukauden liksasta on riippuvainen.Ykkössentteri on jo kuulemma kiinnitettynä, mutta nimeä varjellaan tiukasti. Tosin ei sille vielä ole varaa maksaa palkkaa hetkeen (ei välttämättä pelaa elokuun peleissä ollenkaan).
Vaikea lähteä rajaamaan vaihtoehtoja näillä tiedoilla, mutta eiköhän joku kohta tule antamaan jonkun lisätipsin tänne.
Hype senkun kasvaa.Ykkössentteri on jo kuulemma kiinnitettynä, mutta nimeä varjellaan tiukasti. Tosin ei sille vielä ole varaa maksaa palkkaa hetkeen (ei välttämättä pelaa elokuun peleissä ollenkaan).
Vaikea lähteä rajaamaan vaihtoehtoja näillä tiedoilla, mutta eiköhän joku kohta tule antamaan jonkun lisätipsin tänne.
Toinen mahka toki, että joku loukki alla ja on pelikunnossa vasta syyskuussa eikä haluta maksaa kalliille jätkälle kuntoutuksesta.Erikoiselta tuollainen järjestely kuulostaa. Pitkälle ulottuva ulkomaanpykälähän tuossa on oltava, sillä tuskin Pelsujen talous kuitenkaan tuosta yhden kuukauden liksasta on riippuvainen.
Söderberg voisi tähän osua. Voi haluu veteraani olla jonkun viikon pidempää läheistensä luona kotimaassa. Tietääkö kukaan oliko mitään loukkia viimekaudella?Ykkössentteri on jo kuulemma kiinnitettynä, mutta nimeä varjellaan tiukasti. Tosin ei sille vielä ole varaa maksaa palkkaa hetkeen (ei välttämättä pelaa elokuun peleissä ollenkaan).
Vaikea lähteä rajaamaan vaihtoehtoja näillä tiedoilla, mutta eiköhän joku kohta tule antamaan jonkun lisätipsin tänne.
Jospa on sentteri kiinnitetty artistisopparilla ja siksi ei alkukaudesta pelaa?Toinen mahka toki, että joku loukki alla ja on pelikunnossa vasta syyskuussa eikä haluta maksaa kalliille jätkälle kuntoutuksesta.
Toki kuukauden liksa kovimillakaan pelaajilla ei taida liigassa olla kuin max 30-40t . Kuulostaisi kummalta jos tohon summaan Pelsulla ei olisi varaa.
Sitten se tarkoittaisi vasta marraskuussa mukaantuloa. Kuulostaisi aika isolta riskiltä.Jospa on sentteri kiinnitetty artistisopparilla ja siksi ei alkukaudesta pelaa?
Ykkössentteri on jo kuulemma kiinnitettynä, mutta nimeä varjellaan tiukasti. Tosin ei sille vielä ole varaa maksaa palkkaa hetkeen