Erittäin sekava esitys KooKoolta. Aivan perusjuttuja myöten homma tökki ja pahasti. Avaussyötöt olivat heikkoja, tai sitten syötön haltuunotto takelteli. Taitavia laitureita, kuten Kaartista, ei päästy hyödyntämään lähellekään tarpeeksi, kun avauspeli oli niin vaikeaa ja hidasta. Muutenkin peliä leimasi KooKoon osalta hermostuneisuus ja helpot virheet. Erittäin paljon on parannettavaa, ennen kuin homma alkaa toimia. Siltikin näen hyökkäyskalustossa paljonkin potentiaalia. Puolustustyöskentely (viisikkopuolustus) sen sijaan näyttää erittäin heikolta. Kaikki K-Vantaan maalit tulivat läpiajosta tai sen tapaisesta selkeiden merkkausvirheiden tai kiekonmenetysten kautta. Enkä yhtään vähättele K-Vantaata, joukkue pelasi kypsästi, ja viimeisteli tehokkaasti rakentamistaan paikoista. Hyvä ja eheä esitys lohipaidoilta.
Se täytyy kyllä todeta, että Kaartinen on kovan luokan pelimies. Se paistoi kaikista hänen liikkeistään kentällä; sijoittuu hyvin, lukee peliä hyvin, ja mikä parasta, osaa viimeistellä paikan tullen. Hienoa, että saatiin tällainen pelaaja Kouvolaan.
Myös Nistas oli minusta hyvä. Kaverista tulee varmasti olemaan paljon hyötyä joukkueelle kauden mittaan, kunhan kentällisen peli vain lähtee pikku hiljaa toimimaan. Vaikuttaa älykkäältä ja taitavalta pelaajalta.