Aika halpaa hakea yli kuukauden takainen viesti ja vittuilla siitä. No jokainen tekee kuten parhaimmaksi katsoo.Joko kelpaa katsella, miten kädet toimineet voittoputken aikana, onko niistänyt enemmän / vähemmän?
Missä potkut viipyy? Niitähän on huudeltu kuukausitolkulla. Prosessiin ei pidä luottaa. Petri ulos jneKarjalaista on kritisoitu kaksi kautta siitä, että mikään ei muutu, ketjut ja peluutus on lyöty lukkoon kesällä ja niillä mennään.
Mutta sehän vain taktiikka runkosarjaan, kikat säästetään kevääseen. Tänään saatiin siitä viitteitä, kun kakkos-yv sai aloittaa yhden ylivoiman.
Totta, Karjalainenhan myi oman identiteettinsä kun meni tuollaisen reagoinnin pelin sisällä tekemään. Ei mitään johdonmukaisuutta, ulos vaan.Missä potkut viipyy? Niitähän on huudeltu kuukausitolkulla. Prosessiin ei pidä luottaa. Petri ulos jne
Huvittaa ne potkupuheet edelleen.Missä potkut viipyy? Niitähän on huudeltu kuukausitolkulla. Prosessiin ei pidä luottaa. Petri ulos jne
Siellä on Mäntymaa saanut Kärpistä kenkää. Vieläköhän Karjalainen on Kärppien ensi kauden apuvalmentaja. Eppäillä soppii, mutta aina eppäillä soppii.
eikös tämä sama oo pätenyt monena vuotena esim tapparaan? Syksyllä jopa "kontannut" ja sitten keväällä loistaa.Aikanaan KalPaan tullessa Veljcastin ensimmäisessä haastattelussa Pete taisi sanoa, että tärkeintä valmistaa joukkue niin että se on parhaimmillaan keväällä. Ei nyt vielä mennä jinxaamaan tätä, mutta tällä hetkellä ainakin näyttäisi pitäneen hyvin sanoistansa kiinni. Loppuunsahan se on ihan sama miten marraskuussa pelataan, kunhan kuntohuippu osuu kevääseen.
Urheilucastin mukaan Karjalaisen päävalmentajuus ensi kauden Kärppiin julkaistaan toukokuun alussa/kauden päättymisen jälkeen. Tämä tieto siis jo ennen Mäntymaan kenkimistä.Siellä on Mäntymaa saanut Kärpistä kenkää. Vieläköhän Karjalainen on Kärppien ensi kauden apuvalmentaja. Eppäillä soppii, mutta aina eppäillä soppii.
Pitänee kalakukko syödä sitten lautaselta. Taisin joskus luvata syöväni sen hatusta, jos Karjalainen on ensi kaudella Kärppien apuvalmentaja. Vähän jo hattuakin ennätin katsella, pettymys. No kalakukko on aina hyvää evästä nautti sen sitten miten tahansa, paitsi siivuiksi sitä ei saa leikata.Urheilucastin mukaan Karjalaisen päävalmentajuus ensi kauden Kärppiin julkaistaan toukokuun alussa/kauden päättymisen jälkeen. Tämä tieto siis jo ennen Mäntymaan kenkimistä.