Vittu mikä linja taas Helsingissä, saa roikkua ja estää miten haluaa. Ja tämänhän traktorit osaavat. Millonkohan SM-liigassa aletaan taas jääkiekkoa pelaamaan ton keppitappelun sijasta?
Älä nyt puhu paskaa! Tällä viestillä ilmaisit juuri täydellisen ymmärtämättömyytesi joukkueiden pelisysteemeistä ja -tyyleistä.
Älä nyt puhu paskaa! Tällä viestillä ilmaisit juuri täydellisen ymmärtämättömyytesi joukkueiden pelisysteemeistä ja -tyyleistä.
Surutta poikkarilla Moses jäähän eikä jäähyä. Noh myönnetään kuitenkin, että aika heppoisasti Moses pienenä kaverina jäähän pyllähtä toisinaan. :)
Itse asiassa JYP ei ole kovinkaan vahvoilla. Karvaus ei pure Jokerien pelitapaan juuri nyt ja kotijoukkue pääsee lähtemään hyökkäyksiin sekä saa luotua paikkoja.Aina kun alkaa valitus JYPin pelityylistä, niin tietää että ollaan vahvoilla =)
Viime kauden jälkeen pääsi maajoukkueen mukaan. Sitten A-kirjain tuli rintaan täksi kaudeksi, ja samalla vartaloon iski totaalikipsi. Paineet ovat liian suuret.Onko Jasusta ollut talla kaudella MITAAN hyotya joukkueelle? Jannun piti ottaa kakkossentterin tontti...
Hehe, puhuu johtava pelisysteemiasiantuntija :-)
Tuomarien pitäisi nähä vaan valkoistenkin rikkeet.
Naurettava linja Helsingissä... Estää ja kahvata saa mielin määrin. Jokerit pelaa viihdyttävää kiekkoa tuollakin miehityksellä.
Onko Jasusta ollut talla kaudella MITAAN hyotya joukkueelle? Jannun piti ottaa kakkossentterin tontti...
Itse asiassa JYP ei ole kovinkaan vahvoilla. Karvaus ei pure Jokerien pelitapaan juuri nyt ja kotijoukkue pääsee lähtemään hyökkäyksiin sekä saa luotua paikkoja.