Ja näin, 2-1 tauluun. Käsittämätön kierto TUTOn alivoiman hyökkääjältä ensin laidan lähellä pelaten itsensä tilanteesta ulos ja sitten samalla keskellä toinen häviää Pihlströmille "kamppailun" sata nolla. Kummaa velttoilua. Vain kaksi peliä Jokereilta aikaisemmin nähneenä hekään eivät vakuuta, ehkä seuraavissa vaiheissa saavat mahdolliseen karsintaan paremmin valmistavan vastuksen koska nyt näyttää jotenkin ylimieliseltä? Mutta sekin riittääBlood ja Filppula tekivät yllättävän huonoja ratkaisuja. Ei vain maistunut TUTOlle. Yksi pitäisi noista tehdä tuollaista vastustajaa vastaan. Nyt on heidän kannalta pahat ennusmerkit kun tuleekin vielä ylivoima toiseen suuntaan...
Todella amatöörimäistä peliä ottaen huomioon että erää oli muutama sekunti jäljellä.Ja näin, 2-1 tauluun. Käsittämätön kierto TUTOn alivoiman hyökkääjältä ensin laidan lähellä pelaten itsensä tilanteesta ulos ja sitten samalla keskellä toinen häviää Pihlströmille "kamppailun" sata nolla
Älä laita tällaista. Itku tulee silmään jo koko mahdollisuutta ajatellessa.Onpas Tuto sutku. Onkohan koko seuran viimeinen peli menossa?
Juurihan tekivät Väreelle sopimuksen 2028 asti. Että eiköhän Mestiksessä jatketa taaperrusta ensi kaudellakin.Onpas Tuto sutku. Onkohan koko seuran viimeinen peli menossa?
Mikkeliläisenä hikoiluttaisi jo kun ottaa huomioon miten Monnin kanssa sujuu Liigan puolella...Jokereiden peli paranee kokoajan. Jos tuo meno jatkuu niin kabinettia ei tarvita. Jukurit kaatuu..
Jep. Lyön sua täysiä luistimeen ni katotaan kaadutko. :)Ja sukeltelu Jokereilta =)
Kuka tahansa kaatuisi, mutta en nyt tiedä miten tämä liittyi mihinkään.Jep. Lyön sua täysiä luistimeen ni katotaan kaadutko. :)
Jep. Lyön sua täysiä luistimeen ni katotaan kaadutko. :)
TuTolla seitsemään päivään 5 peliä ja Jokereilla kahdeksaan päivään 5 peliä. Kaikilla on suht tiukka ohjelma ollut.Perjantaista laskien muuten Tutolle jo viides peli. Jokerit hyötyy kyllä merkittävästi tästä otteluohjelmasta ja vielä ennennäkemättömän laajalla kokoonpanolla Mestiksessä.
Vähän pelkään, että mitä pidemmälle mennään niin peli kääntyy nykyistäkin enemmän kotijoukkueelle.
Totta tuokin. Tosin Tutolla melkoiset reissupelit viikonloppuna.TuTolla seitsemään päivään 5 peliä ja Jokereilla kahdeksaan päivään 5 peliä. Kaikilla on suht tiukka ohjelma ollut.