Sen näkee siitä päätykamerasta maalin takaa todella selvästi, että Seppälä nimenomaan yrittää väistää eikä mitään tahallisuutta ole.Toivottavasti tuosta on myös parempi kuvakulma olemassa kurinpitäjille, tästä näkee aika huonosti.
Sen näkee siitä päätykamerasta maalin takaa todella selvästi, että Seppälä nimenomaan yrittää väistää eikä mitään tahallisuutta ole.Toivottavasti tuosta on myös parempi kuvakulma olemassa kurinpitäjille, tästä näkee aika huonosti.
Joo. Voi olla että siinä on tahallista ajamista, mutta sen tietää vain Seppälä.Toivottavasti tuosta on myös parempi kuvakulma olemassa kurinpitäjille, tästä näkee aika huonosti.
Näyttää siltä, että Paajanen leikkaa tielle ja Seppälä väistää vähän/ei kiinnosta väistää ja kiirehtii puolustamaan. Toki ei ole puolueeton mielipide, sillä harmittaa edelleen ettei Seppälä pelaa IFK:ssa.
Mitä Seppälän olisi pitänyt tehdä kun toinen vaihtaakin täysin yllättäen luistelulinjalle? Pelkkää huonoa tuuria, Seppälän tavoitteena ei varmasti ollut lanata Paajasta levyksi, vaan ehtiä omalle puolustusalueelle mahdollisimman nopeasti. Kannattaa katsoa se tilanne vielä muutaman kerran uudestaan. Ei tuossa ollut mitään syytä jäähylle ja hyvä, ettei kurinpito paskonut housuunsa.Aika törkeästi Seppälä kyllä jyräsi tossa vaan Paajasen ihan armotta, niin kyllä tosta olisi voinut ihan hyvin sitä pelikieltoa antaa, kun onhan niitä annettu helpomminkin. En kyllä itse kaipaa Seppälää takaisin, sillä tällä hetkellä meidän pakisto on muutenkin vahva ilman Seppälää.
Mitä Seppälän olisi pitänyt tehdä kun toinen vaihtaakin täysin yllättäen luistelulinjalle? Pelkkää huonoa tuuria, Seppälän tavoitteena ei varmasti ollut lanata Paajasta levyksi, vaan ehtiä omalle puolustusalueelle mahdollisimman nopeasti. Kannattaa katsoa se tilanne vielä muutaman kerran uudestaan. Ei tuossa ollut mitään syytä jäähylle ja hyvä, ettei kurinpito paskonut housuunsa.
”Kurinpitodelegaatio toteaa, että Seppälä ei taklaa tilanteessa kiekotonta Paajasta. Edellä kuvatusti kurinpitodelegaatio katsoo, että tilanteessa tapahtuu kahden kiekottoman pelaajan yhteentörmäys, johon liittyy lisäksi Paajasen juuri ennen yhteentörmäystä tekemä suunnanmuutos.”Oon katsonut ton videon jo monta kertaa ja katsoin sen äsken taas uudestaan, mutta kyllä siinä vaan Seppälä jyräsi Paajasen musta aika törkeästi ja oli todella hyvä tuuri mukana, ettei siinä käynyt pahemmin.
Jep, ihan oikein meni tämä, kyllähän näitä aina välillä tutkitaan vaikka suoraan voi todeta että mitään ei tule. Kuitenkin riski aina on kontaktissa.”Kurinpitodelegaatio toteaa, että Seppälä ei taklaa tilanteessa kiekotonta Paajasta. Edellä kuvatusti kurinpitodelegaatio katsoo, että tilanteessa tapahtuu kahden kiekottoman pelaajan yhteentörmäys, johon liittyy lisäksi Paajasen juuri ennen yhteentörmäystä tekemä suunnanmuutos.”
”Kurinpitodelegaatio katsoo, että yhteentörmäys on tapaturmainen, eikä siitä ole syytä määrätä pelikieltoa.”
Ylläoleva suora lainaus kyseisen tilanteen kurinpitopäätöksestä. Ikävä yhteentörmäys, jossa ei onneksi tullut vahinkoa. Onneksi näistä tuomioista ei päätä fanit huutoäänestyksellä..
Harvinaisen huono provo.Ihan täysin eri mieltä! Täysi pelle ja turhake pelaajana, joka tänään sekoitti koko joukkueen. Takas Mestikseen mihin kuuluu
Ymmärrän sun turhautumisen, kun muukalaislegioona on varmasti mauton.Ihan täysin eri mieltä! Täysi pelle ja turhake pelaajana, joka tänään sekoitti koko joukkueen. Takas Mestikseen mihin kuuluu
Niin sekoitti koko joukkueen. Joukkue joka meni sekasin oli kyllä Lukko. Kyllähän Seppälä ja Lajunen herätti tän jengin tänään vikassa erässä.Ihan täysin eri mieltä! Täysi pelle ja turhake pelaajana, joka tänään sekoitti koko joukkueen. Takas Mestikseen mihin kuuluu
Jatkaa ensi kaudella! Kyllähän miehellä on vielä kehittymisen varaa, kun ei ole mikään puukäsi. Mestiksessä taisi pelata YV:llä maskimiehenä ja mietin että pitäiskö kokeilla nytkin? Sieltä vois joku irtokiekko muuten mennä sisään maalin edestä.En tiedä mikä Seppälän sopimustilanne on, mutta toivottavasti sunnuntaina julkaistaan parin vuoden jatko. On seuran viihdyttävin pelaaja ja kovin taklaaja
Ei muuta kun jatkossa keskittyminen enemmän mustien peleihin. Ymmärrät varmaan niistä enemmän!Harvinaisen huono provo.
Mitä vittua.Ei muuta kun jatkossa keskittyminen enemmän mustien peleihin. Ymmärrät varmaan niistä enemmän!
Avaas vähän vanhalle ja tyhmälle tätä?Ei muuta kun jatkossa keskittyminen enemmän mustien peleihin. Ymmärrät varmaan niistä enemmän!
Ei muuta kun jatkossa keskittyminen enemmän mustien peleihin. Ymmärrät varmaan niistä enemmän!