MM-kisat 2022 – liveseuranta

  • 639 376
  • 18 146

Hauptmann

Jäsen
Suosikkijoukkue
Україна
Nousihan se Kroatia tasoihin. Hyvä Kroatia. Ei turhaan selostaja manannut. Minäkin uskoin vielä, että Kroatia tasoittaa.
 

Proffa_20

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät, Chicago Blackhawks & FC Bayern München
Olipas surkea kenttätasapaino Brasilialla. Kaikki ovat antennit ojossa menossa hyökkäämään ja pelin alla on (oliko 4 pelaajaa?) vain muutama vaivainen kaveri. Rajua ylihyökkäämistä sekä typerää höntyilyä. Ja hauskaa on, kun vasta hetkeä aiemmin oli koutsi Tite viittilöinyt kentän laidalta, että "nyt alemmas alemmas!", niin pelaajat päinvastoin höntyilevät vastaan ja kaikki ajattelevat vain hyökkäämistä ja lisämaaleja.
 

Reznik

Jäsen
Suosikkijoukkue
KalPa
Aijai, ylimielinen neppailu johtomaalin jälkeen kostautui. Toivoin kyllä etukäteen brasseja jatkoon, että joku edes Ranskan pysäyttäisi.
 

Raid76

Jäsen
Suosikkijoukkue
Jouka Juhola, Lipiäinen ja Ässien sylkykupit.
Antakaa kakkua saatana! Anna sakkoa! Syyllistyn sovinimsiin ja tasa-arvovaltuutetulle myös anteeksipyyntö ja kaikille naisille! Nyt sen sanon:

Krotialainen isotissinen mammakin katsomossa riehaantuu, niin minäkin!

Mamamamamamamammamamaaaaaaliiii!



Tulikohan sulle sit tohon kirjoitusvirhe, tohon tuli nyt ”kuoropoika” kun varmaan meinasit ”kuorma-auto.”
:D
 

CuJo#31

Jäsen
Suosikkijoukkue
Penguins | HIFK | Leijonat | Les Bleus
Brassit on katsomossakin maansa myyneitä. Karnevaalit loppuivat kuin seinään.
 

Shardik

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät, Avs, Mestis
Ei tainnu ehtiä Brasilia vaihtamaan kaikkia maalinsylkijöitä pois?
 

adolf

Jäsen
Suosikkijoukkue
Leijonat & Haminan Palloilijat
Rankkariskaba on nyt niin Kroatialle käsikirjoitettu. Brasseilla ihan valtava haaste ja mielettömät paineet kaivaa tuosta vielä hyviä pilkkuja, kun se voitto oli jo noin lähellä.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös