Nauroin ihan samaa!Eerik Zenesis
Lukko muuten lähti heti pelin jälkeen kohti Jyväskylää. Siitä ei tietoa ajoivatko eilen Jyväskylään asti vai yöpyivätkö matkalla, mutta bussijalkoja kuitenkin pyrkivät välttämään.
Olivat Tampereella yötä tulomatkalla tälläkin reissulla.Aikaisemmin vastaavassa tilanteessa ovat yöpyneet Tampereella.
Ehkä tuli se Terminator Genisys tuli mieleen ja se on ihan ymmärrettävää.Nauroin ihan samaa!
Tää oli kyllä mainio... Mietin hetken että mahtoikohan selostaja heittää tahallaan pikku rapalan.Eerik Zenesis
Mitä arvelet tuleeko Lukolle mahdollisesti yhtään voittoa ilman pomppuja,tuomarimokia,juniorijoukkuetta ,maalivahdin imurointia tai vaan muuten ilman vastustajan ultimaattista paskuutta:-)
Jäisi kahdellakin pisteellä, tai siis jokatapauksessa Lukon runkosarjavoitto edellyttää että Ipa ei voita päätöskierroksella Kuopiossa (suht todennäköistä) ja että Lukko voittaa loput pelit (epätodennäköistä*) joista yksi on varaa voittaa jatkoilla. Pisteet ja 3p voitot olisi siinä tapauksessa tasan ja Lukko voittaisi runkosarjan maalieron perusteella.3 pisteellä jäisi vielä pieni sauma jopa piikkipaikkaan.
# | PP | Nimi |
---|---|---|
#18 | VL | STEVEN JANDRIC |
#25 | KH | ANTTI SAARELA |
#88 | OL | ANTOINE MORAND |
#38 | VP | NICLAS ALMARI |
#9 | OP | JAKOB STENQVIST |
# | PP | Nimi |
---|---|---|
#24 | VL | JAMI KRANNILA |
#15 | KH | PATRICK KHODORENKO |
#83 | OL | KARSON KUHLMAN |
#5 | VP | ALEX PETERS |
#34 | OP | NUUTTI VIITASALO |
# | PP | Nimi |
---|---|---|
#90 | VL | LENNI HÄMÄLÄINEN |
#17 | KH | PATHRIK WESTERHOLM |
#27 | OL | PONTHUS WESTERHOLM |
#39 | VP | KIM NOUSIAINEN |
#71 | OP | KALLE ERVASTI |
# | PP | Nimi |
---|---|---|
#48 | VL | HENRI IKONEN |
#64 | KH | HARRI KAINULAINEN |
#16 | OL | NIKLAS YLITALO |
#51 | P | ONNI KORKKA |
# | PP | Nimi |
---|---|---|
#31 | MV | JOHN LETHEMON |
#37 | MV | JONI ORTIO |
KalPa:lle Ilves-peli on 3:s 4:ään päivään ja Ilves tulee siihen erittäin hyvin levänneenä. Toivotaan, että kuntopohja ja panokset ovat kohdillaan kotijoukkueella.Jäisi kahdellakin pisteellä, tai siis jokatapauksessa Lukon runkosarjavoitto edellyttää että Ipa ei voita päätöskierroksella Kuopiossa (suht todennäköistä) ja että Lukko voittaa loput pelit (epätodennäköistä*) joista yksi on varaa voittaa jatkoilla. Pisteet ja 3p voitot olisi siinä tapauksessa tasan ja Lukko voittaisi runkosarjan maalieron perusteella.
*Varsinkin kun tämä JYP on ennalta helpoin peli, eli 3p ennakkoon todennäköisin)
Tuollaiset pelit on aina hieman outoja Lukon kantilta. Periaatteessa molemmat lopputulokset ovat OK. Toinen pönkittää sitä, että Lukko on runkosarjassa kakkonen. Toinen avaa oven sekä ykkös- että kolmossijalle.KalPa:lle Ilves-peli on 3:s 4:ään päivään ja Ilves tulee siihen erittäin hyvin levänneenä. Toivotaan, että kuntopohja ja panokset ovat kohdillaan kotijoukkueella.
Jep. Kuulemma Kainulainen ylivoimalla laukaisijan paikalla. Olisin itse ehkä siirtänyt Kuhlie'n sinne ja laittanut Niken maskimieheksi.Kiva nähdä Ylitalo askissa!
Kainulainen ja laukaus. Legenda, joka jatkaa sinnikkäästi kulkuaan. Selostajat muistavat aina mainita Kainulaisen hyvän laukauksen ja näköjään valmennuskin luottaa. Maalimääriksi se ei ole koskaan realisoitunut.Jep. Kuulemma Kainulainen ylivoimalla laukaisijan paikalla. Olisin itse ehkä siirtänyt Kuhlie'n sinne ja laittanut Niken maskimieheksi.
Taitaa olla yksi Liigan kovimpia lämäreitä, ei ole tarkka, kuten mainitsin. Aika harvoin kyllä tulee muualla kuin ylivoimassa sellaisia tilanteita, joissa tuota voi edes hyödyntää.Kainulainen ja laukaus. Legenda, joka jatkaa sinnikkäästi kulkuaan. Selostajat muistavat aina mainita Kainulaisen hyvän laukauksen ja näköjään valmennuskin luottaa. Maalimääriksi se ei ole koskaan realisoitunut.
Toki samalla aina muistettava Kainun rajallinen peliaika, mutta onhan se laukaus mielestäni yliarvostettu. Parhaimmillaan kova, mutta tarkkuudeltaan kuin alokkaan ensiammunta ilman tarkennuksia.
Toivon tämän olevan jinxsaus.
Riippuu, miten Lukko pelaa tänään ja perjantaina. Jos voittaa molemmat, niin ehdottomasti toivon KalPa:n voittoa. Jos ei, niin toisin päin.Tuollaiset pelit on aina hieman outoja Lukon kantilta. Periaatteessa molemmat lopputulokset ovat OK. Toinen pönkittää sitä, että Lukko on runkosarjassa kakkonen. Toinen avaa oven sekä ykkös- että kolmossijalle.
Loukkaantuiko?Jypin Eronen sivuun alkulämpöjen jälkeen.
Oli jo aiemmin viimeviikolla pois, ilmeisesti jalassa jotain häikkää. Väkisin haluavat peluuttaa varmaan tai jotain.Loukkaantuiko?