Jukan takahiukset
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- Lukko. Lapijoen Kyläkiekko.
Ilmeisen tehokas ja hyvä vieraspeli oli. Pitää tsekata jälkilähetyksenä.
Mitä Gelinakselle siis kävi?
Mitä Gelinakselle siis kävi?
Muuten kolme (?) Lukon maaleista tuli siniviivan tienoilta tulleista kiekonriistoista/karvauksesta.
Kiekon tavoittelu tilanteessa Palmun kanssa polvet yhteen sivuttaissuunnassa. Jäi jäähän pötköttämään ja talutettiin pois kaukalosta.Mitä Gelinakselle siis kävi?
Törmäsi Palmun kanssa omassa päädyssä, polvet taisi kolahtaa. Ei näyttänyt pahalta, mutta kyllä äijä irvisti.Ilmeisen tehokas ja hyvä vieraspeli oli. Pitää tsekata jälkilähetyksenä.
Mitä Gelinakselle siis kävi?
Sai osuman polveen toisen erän loppupuolella omalla puolustusalueella kulmassa kun Petrus Palmu törmäsi häneen. Täysi vahinko, vaikea sanoa muuta. Ei se nyt semmoinen shokki ollut kuin Vahalahden loukkaantuminen aikoinaan, mutta vaikean näköistä oli poistuminen kaukalosta.Mitä Gelinakselle siis kävi?
Ilmeisen tehokas ja hyvä vieraspeli oli. Pitää tsekata jälkilähetyksenä.
Mitä Gelinakselle siis kävi?
Sorit vieraaseen. Noi tilanteet on aina ihan arvan varassa. Komarov näytti kanssa malli esimerkin, olemalla vielä 4 viikkoa pois (yhteensä 6vk). Ja tilanne oli yhtälailla omituinen. En tiedä loukki historiaa, ei varmaa oo polven alueella ollut historiassa mitään? Toivotaan, että nopea palautuminen.Käytännössä Palmu liukui korkeassa polviasennossa suoraan Gelinasin vasenta polvea päin. Omituisten sattumusten summa, mutta toivotaan ettei tullut isoa pipiä. Vauhtia tuossa ei ollut paljon.
Salosen 100%. Hyvä ilta Lukon veskareilta.Ortion torjuntaprosentti 95,83 %. Tänään mies paikallaan!
Kuinka nopeasti teillä on yleensä infottu loukkaantumistilanteista? Jos polven siteissä on epäiltynä jotain vaurioita niin aika usein tehdään muutamat erilaiset taitto/rotaatiotestit joista pystyy kertomaan heti aika paljon, nämä saattaa jo nyt olla joukkueen tiedossa. Jos niistä ei löydy konkreettista niin voipi mennä useampi päivä että joukkue tietää enemmän koska täytyy odottaa turvotuksen laskua ennen kuvauksia. Oli miten oli, täällä ainakin pidetään peukut Gelinaksen puolesta. Rauma kukoistaa keväällä ja playoff-huuma on valtavan hieno osa sitä. Tsempit!
Ja Hämäläinen lopussa alivoimalla. Onkohan häntä ennen siinä käytettykään?Posia hyvän vieraspelin lisäksi siitä, että kuumat pelasi. Viitasalo ylivoimalla jne.
Ja Hämäläinen lopussa alivoimalla. Onkohan häntä ennen siinä käytettykään?