Lukko mediassa

  • 872 751
  • 4 531

Straight Edge

Jäsen
Suosikkijoukkue
Lukko, Leafs, Jokerit
Voi sitä hehkutuksen määrää, jos Tsadin kurkot olisivat voittaneet runkosarjan. Varmaan huoltajatkin olisivat jo saaneet enemmän palstatilaa, kuin nyt on saanut Lukon joukkue kokonaisuudessaan.
Ai että täällä pk-seudulla asuessa ja työskennellessä olisi jälleen ollut mannaa, kun Ifk olisi jäänyt neljän sakin ulkopuolelle. Lähellä se oli, prkl.

Aatelkaa jos hiiäfkoon edustus, aa ja bee olisi ollut runkosarjojen ykkösenä. Kilvan hehkuttaisi joka puolella, kuinka HUIKEAA työtä tehdäänkään, tällainenhan on mahdollista vain stadis.
 

eriatarka

Jäsen
Suosikkijoukkue
Lukko
Itse silti näen vain ihan hiton hyvänä että Lukkoa ei nyt hehkuteta tai nosteta ykköshepaksi mestaruustaistoon. Isoimman mediahuomion varjossa on hyvä pelata itseään kohti esim finaaleja.

Onhan tämä ihanteellinen tilanne sikäli, että niin sanotusti tutkan alta runkosarjan voittajaksi, alla 6 ottelun voittoputki ja muutenkin laadukas ja leveä joukkue eikä silti liikaa suitsutusta medialta. Hyvät lähtökohdat kevään tosipeleihin.
 

Parthicus

Jäsen
Suosikkijoukkue
Rauman Lukko
Hyvin se runkosarja lopulta meni, mutta sillä ei ole hirveästi merkitystä jos kausi päättyy puolivälieriin. Se on kauhuskenaario koska silloin paine vaihtaa valmentajaa olisi suuri ja markkinoilla ei ole jonoksi asti hyviä korvaajia. Vaihto voisi siis johtaa ojasta allikkoon.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös