Lounaslistan kipinävahti – tässä ketjussa odotellaan THE Tiedotetta

  • 148 026
  • 1 206
Suosikkijoukkue
Oulun Kärpät
Miten kauden päätteeksi jälkipyykki hoidetaan? Siinä on minun odotukseni tältä kaudelta. Pyytääkö seura anteeksi kannattajiltaan ja selitetäänkö faneille ja yhteistyökumppaneille tiettyjä valintoja. Syytä olisi hieman avata tätä katastrofia.

Viimeisen pelin jälkeen on parin viikon radiohiljaisuus, on Levin reissut yms. Sen jälkeen tulee Myllykosken, voi tulla jopa Virkkusenkin tiedote jonka sisältö on ympäripyöreää lätinää. Olennaista on se, että kukaan ei ota vastuuta eikä ketään kritisoida.
 

Teroin

Jäsen
Suosikkijoukkue
Junnon Kärpät
Myllykoski, ensi kaudella paikallismedian tentissä kun Kärpät on juuri pudonnut Mäntymaan johdolla Suomi-sarjaan: "Liigasta pudotessamme jouduimme kohtaamaan markkinatalouden realiteetit, ja pelaajabudjetti leikattiin 3,5 miljoonaan. Joukkue vaihdettiin kokonaisuudessaan kauden aikana kahteen kertaan, mutta sarjapaikan säilyttämiseen vaadittu kolmas vaihtokierros ei onnistunut budjettirajoitteista johtuen."
 

JPL

Jäsen
Hoidetaan kuten kaksi vuotta sittenkin. Pidetään ihan aluksi kuukausi hiljaista kunnes pöly laskeutuu. Sitten pitkin hampain annetaan pari puolivillaista kommenttia. Luvataan muutama uudistus. Lopulta ei tehdä mitään. Unohdetaan ne uudistuksetkin kaikessa hiljaisuudessa.
Toki jollekin lopettaneelle pelaajalle annetaan rooli seurasta. Kemppainen / Kivistö /Anttila tms. Tommi voisi ottaa ylivoiman kehitysspesialistin pestin vastaan ja Anttila vastaamaan vaikkapa lihashuollon suunnittelemisesta toimiston puolella.
 

Overdoze

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kärpät
Siis, jos tämä onkin Kärppien pitkän tähtäimen suunnitelma? Pudotaan Mestikseen ja Havu saa harjoitella valmentamista ja kukaan ei saa potkuja?

Vittu nerokasta.
Eikös Liiga maksa tällöin Kärpille myös tuon lähemmäs 2 miljoonaa liigaosakkeesta takaisin? Eli saataisiin ensi kaudeksi Villelle 6 miljoonan joukkue! Siinä ois Mylillä ja mummolla ostohousuissa pätäkkää.
 

Jurkka

Jäsen
Suosikkijoukkue
Oulun Kärpät, Mahatifot, Poronhoito, Näätäeläimet
Mitähän maanantaina on lounaaksi? Joko menu on julkaistu?
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös