Kärpillä ei ollut marraskuussa oikeaa aikomustakaan vaihtaa valmentajaa. Nyt varmasti on vaihtoehdot vähissä ja paskat housussa.Jos ei marraskuussa saatu uutta seppää taloon, niin miksi nytkään? Kärpillä ei ollut tarjota kuin hailakka kakkospari perseessä noissa neuvotteluissa, mutta nyt ollaan jo paljon heikommin kortein liikenteessä.
Vuohenjuustolasagne ja tomaattikeitto.
Itse en usko enää tippaakaan siihen, että Havu saisi potkut. Seurajohto riskeeraa jopa sarjapaikan ennemmin kuin antaa potkut tälle miehelle. Tähän on tultu, urheilu keskiöön jne.Tänään tai maanantaina pitää tiedotteen tulla, jos meinataan vielä pelastaa kausi.
Tuskin tulee tapahtumaan, mut annan vielä pienen mahdollisuuden sille, et josko ne kumminkin älyäisi jotain jääkiekosta
Tämä on kyllä mielenkiintoinen tulokulma. Entäpä tosiaan, jos Havu on tilanteeseen aivan puhki ja neuvoton. Erota ei voi, kun ensi kauden palkka kyseessä myös. Karmea umpikuja.Havusta voidaan olla mitä mieltä vaan, mutta eihän tuo mitenkään reilua ole, että seura ei päästä miestä pois tuosta.
Kova paikka kyllä, mutta Havun oma valinta. Hän otti vastaan Kärppien päävalmentajan pestin uskoen kykenevänsä siihen. Sen verran pitää olla ammatillista itsetuntemusta, että tietää sen hetkisen ammattitaitonsa rajat. Havu pelasi upporikasta ja rutiköyhää. Sama peli koskee tietystä Kärppiä. Molemmilla on nyt jäämässä käteen tuo jälkimmäinen kortti.Kova paikka lähteä rakentamaan uraa tämmöisen kauden jälkeen ja kyllähän tässä tietää Havukin jo sen, että ei tämä tästä enää paremmaksi muutu.
Ihan perus Kärppätouhua. Mitään tietotaitoa ei ole, niin vedetään vaan rekryt lotolla. Osuu, jos osuu.Kova paikka kyllä, mutta Havun oma valinta. Hän otti vastaan Kärppien päävalmentajan pestin uskoen kykenevänsä siihen. Sen verran pitää olla ammatillista itsetuntemusta, että tietää sen hetkisen ammattitaitonsa rajat. Havu pelasi upporikasta ja rutiköyhää. Sama peli koskee tietystä Kärppiä. Molemmilla on nyt jäämässä käteen tuo jälkimmäinen kortti.
Näinpä. Todellakin moista on helppo todeta. Totta se ei kuitenkaan ole.Jälkikäteen on helppo todeta, että Kärpillä ei ollut mitään aikomusta etsiä ulkopuolelta päävalmentajaa Marjamäen tilalle. Tässä vain pelattiin saunakaverille päävalmentajapesti.