Little Quietman
Jäsen
- Suosikkijoukkue
- KalPa sympatiat KooKoo
Oisko ketjuja pitänyt sekoittaa jo paljon aiemmin. Vaikutus pääkoppaankin suuri.
Mielenkiintoista nähdä onko Klemetin (ja Kantnerin) paluun jälkeen paluu vanhaan.Oisko ketjuja pitänyt sekoittaa jo paljon aiemmin. Vaikutus pääkoppaankin suuri.
Toivottavasti ei. Kantner nyt oli alussa ns.omalla paikalla, Klemetti Kiiskisen kanssa sanaan ja Simontaival poppareille.Mielenkiintoista nähdä onko Klemetin (ja Kantnerin) paluun jälkeen paluu vanhaan.
Andy kyllä ansaitsisi paikan kärkikentistä eli isompaa peliaikaa, mutta toisaalta KalPan peli perustuu neljällä kentällä myllytykseen eikä nykyinen nelonen ole mikään oldschool jarruketju vaan yhtä lailla potentiaalinen maalintekoketju siinä missä muutkin. Laidoille kyllä riittää laatua, varsinkin jos Curry sinne saataisiin vapautettua. Sentteritilanne on se huolen aihe, Jasu kaikella kunnioituksella menee vielä laadukkaana kakkossentterinä, mutta Ovon kaltaista rightin yläkylän seppää tässä kipeimmin oltaisiin vailla.Simontaival ei kyllä kuulu tuloksentekoyksikköön nykyään mitenkään. Vaan kukas sinne laitetaan? Okany olisi mahdollinen, vaan neloskenttä on mielestäni liigan paras, ei ole helppo rikkoa sitä.
Paras vaihtoehto olisi jos hommattaisiin kakkossentteri ja Curry vapautuisi laitaan.
Savarin mukaan Klemetti palaa huomenna kokoonpanoon.
Mahtaa saada ainakin vähän katu-uskottavuutta lisää naamaansa. Aika hevi osuma ollut, kun melkein kymmenen tikkiä laitettu. Onneksi kuitenkin on muuten kunnossa.![]()
Lähes kymmenen tikkiä silmänsä yläpuolelle saanut hyökkääjä palaa KalPan kokoonpanoon
Viime perjantaina Hämeenlinnan Pallokerhon Petteri Nikkilän mailasta osuman silmänsä yläpuolelle saanut hyökkääjä Aleksi Klemetti palaa yhden pelin ta...www.savonsanomat.fi
Kurinpito auttaa meitä tässä, ainakin huomenna joudutaan poikkeamaan vanhasta kun Kantner on sivussa.Eli kokoonpano entiselleen ja uusi tappio putki saadaan alulle.
Ei Klemetin vika, vaan saman kokoonpanon.
Ei voi olla syttymättä Kapanen - Rissanen - Kiiskinen ketjulle.Ketjulotto toi toivotun tuloksen, niin jatkukoon sen aikaa, kun Kantner on sivussa. Ehkä se tuo mukanaan kaivattua raikkautta ja rentoutta tekemiseen.
Klemetti - Lantta - Simontaival
Mäenpää - Korhonen - Karjalainen
Curry- Kombe- Okany
Kapanen - Rissanen - Kiiskinen
Kapanen pureskelemassa mailan tuppia siniviivalla, kun vanhuksilla vielä hetken kestää.Ei voi olla syttymättä Kapanen - Rissanen - Kiiskinen ketjulle.
No tää on jo aika villi :DKetjulotto toi toivotun tuloksen, niin jatkukoon sen aikaa, kun Kantner on sivussa. Ehkä se tuo mukanaan kaivattua raikkautta ja rentoutta tekemiseen.
Klemetti - Lantta - Simontaival
Mäenpää - Korhonen - Karjalainen
Curry- Kombe- Okany
Kapanen - Rissanen - Kiiskinen
No tää on jo aika villi :D
Joo paitsi, että eiks se sanonta, ole, että "voittavaa kokoonpanoa ei kannata vaihtaa". Eli pitäskö vaan mennä samalla ku Lauantaina, sillä erolla, että Klemetti laitetaan Kanttorin paikalle (jos kerta pystyy pelaa).Ehkä ne pelaajatkin kokee sen samalla tavalla tavalla. Jos se hymyn nostaa suiden pieliin joukkueen sisälläkin, niin ei kuin toteutukseen vain.
Tämä nykymeno on ollut kuin yrittäis soutaa kuivalla maalla ilman airoja, niin jotain tarttis tehdä.