Kokoonpanot ja ketjukoostumukset

  • 296 077
  • 2 129

LL90

Jäsen
Suosikkijoukkue
SaPKo, KalPa
Uskon että Simontaival jatkaa.
uskon kanssa. On tällä hetkellä paljon vaarallisempi hyökkäyssuuntaan tuo kenttä Simpan kuin Karjalaisen kautta. Toki puolustuspää kärsii, mutta jos hyökkäyssuuntaan saadaan maaleja lisää, niin ottaisin sen vastaan.

Jere on kuitenkin tärkee pelaaja. Ei mene hukkaan kolmosessakaan.

Kolmonen saisi olla oikeesti:
Kiiskinen - Kombe/Korhonen - Karjalainen

Komben näkisin paremmaksi pelaajaksi playoffeja aatellen kuin Korhonen. On parempi suoraajaamaan kiekkoa ja vahvemman oloinen.
 

KiekkoMes

Jäsen
Suosikkijoukkue
KalPa, Detroit Red Wings, KuPS
Kolmonen saisi olla oikeesti:
Kiiskinen - Kombe/Korhonen - Karjalainen
Kiiskinen ja Karjalainen 3.kentässä ei kuulosta kovin pahalta näin jos ajatellaan minkäläinen kokemus molemmilla on kevään peleistä.
 

KiekkoMes

Jäsen
Suosikkijoukkue
KalPa, Detroit Red Wings, KuPS
Beni keskelle ennen Kombea. Kombe on pelin hidastaja. Suojaa kiekkoa jaloissa mutta onnistuuko edistämään peliä sen jälkeen? Vastustaja riistää kiekon lopulta.
Molemmilla on sama ongelma että pelisilmä rajottaa aika paljon keskellä pelaamista. Korhonen kuskaa kiekkoa hyvin mutta ei osaa antaa peliä edistävää syöttöä ja Kombella suojauksen kanssa sama juttu.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös