Pelsut nousee silloin edelle kolmen pisteen voitoilla.Jos Pelsut, tepesi ja me ollaan tasoissa, oliko sen joku nyt laskenu, että Pelsut jää poutteihin?
Pelsut nousee silloin edelle kolmen pisteen voitoilla.Jos Pelsut, tepesi ja me ollaan tasoissa, oliko sen joku nyt laskenu, että Pelsut jää poutteihin?
Pelsut nousisi Kärppien ja TPS:n edelle, mutta Pelsujen pleijarit riippuu sitten Jypistä.3p voitot merkkaa ja silloin Pelicans menisi pleijareihin.
Se riippuu myös Jypistä.Ja tepsi jää Jukureiden seuraksi
Maaliero joo:Mikä muuten merkkaa kolmen pisteen voittojen jälkeen sarjataulukossa? Maaliero?
Sinäpä sen sanotit. Haluttas nähä lisää, onko ansaittua seuralle, ei todellakaan.No joo. Turpaan tuli ja tätä IFK:ta vastaan tulee huomennakin. Tänään ei ollut mitään asiaa maalintekopaikoille.
Tältä kaudelta se noloin loppu jäi onneksi saavuttamatta. Se lienee tärkeintä.
Koko kauden osalta play off -paikkaa ei olla ansaittu millään, mutta toisaalta Petun Kärpät olisi kiva nähdä poffeissa.
Huomiseen omat ajatukset:
Poffit - no otetaan vastaan
Loma - onneksi tää kausi on ohi
Joo ehkä se olisi parasta että tämä tuskien taival saatas vaan loppumaan huomenna. Uusi "raikas" alku vol X taas tulille sen jälkeen ja nousu kohti Liigan keskikastia ensi kaudella.
TPS jäisi tuossa tilanteessa sijalle 15 ja Kärpät olisi 14.Mennään sijalle 15. jos Pelsut ottaa 3 pistettä ja hävitään suoraan Hifkille ja Jyp voittaa Sportin.
Ei mennä. TPS ei tule tällöin ohi.Mennään sijalle 15. jos Pelsut ottaa 3 pistettä ja hävitään suoraan Hifkille ja Jyp voittaa Sportin.
Ai niin onkin . Huh.Ei mennä. TPS ei tule tällöin ohi.
Nämä kaikki joukkueet olleet sellaisessa psykoossissa tässä n. viiden pelin ajan etten laittaisi senttiäkään rahaa kiinni kenenkään voitolle tai häviölle. Sieltä voi tulla ihan mitä vaan.TPS todennäköisesti voittaa Pelicansin ja JYP kairaa väsyneen Sportin varsinaisella.
Näin on mutta toisaalta nyt kortit ovat edelleen aidosti omissa käsissä. 3p voitto ja pleijaripaikka on varma.Olen aika varma, että huomenna ei riitä kuin 3 pisteen voitto pleijareihin. TPS todennäköisesti voittaa Pelicansin ja JYP kairaa väsyneen Sportin varsinaisella. 2 pisteen voitto ei tule riittämään mihinkään tällöin. Karu tilanne huomenna edessä ja kyllä itsellä haisee kesälomat nenukassa.
TPS:n tuloksella toki ei tuohon sijaan 11 olisi mitään merkitystä, mutta Sport jäisi sen myötä ulos pleijareista.Sijat 11-14 mahdollisia vielä.
Jos Kärpät, TPS ja Jyp voittaa huomenna varsinaisella peliajalla menee Kärpät Sportin ohi sijalle 11, niin hullulta kuin se tämän päivän tappion myötä kuulostaakin.
Jos Kärpät ja JYP ottaa huomenna 3 pistettä on Kärpät 11. Pelicans-TPS tulos ei merkitse silloin mitään.Sijat 11-14 mahdollisia vielä.
Jos Kärpät, TPS ja Jyp voittaa huomenna varsinaisella peliajalla menee Kärpät Sportin ohi sijalle 11, niin hullulta kuin se tämän päivän tappion myötä kuulostaakin.
aivan totta joo. taisin tuossa kohtaa laskea myös miten sport pullahtaisi pleijareista kokonaan pois.Jos Kärpät ja JYP ottaa huomenna 3 pistettä on Kärpät 11. Pelicans-TPS tulos ei merkitse silloin mitään.
Tämä! Siksi sijat 13-14 voisi olla parasta Kärpille, vaikka kauden päättyminen harmittaisikin!Pitää nyt vain toivoa, että tätä mahalaskua ei laiteta pelkästään huonon valmentajavalinnan piikkiin vaan Junno & co. osaavat tehdä oikeat johtopäätökset millä seuran kurssi käännetään.