Kiekko-Espoon liveseuranta kaudella 2024–2025

  • 236 019
  • 6 107

Kiekoton

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kiekko-Espoo, Україна
Uskomatonta että Tappara ei saa jäähyä mistään ja Espoo kyllä heti kun on mahdollisuus
 

Tjapalala

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kiekko-Espoo, FC Honka
Joo siitä maalista iski kyllä totaalinen paniikki. Taistelua on mutta ei järkeä. Vain ihme pitää meidät edellä.

Nyt on vaan pakko päästä heti erän alusta alkaen peliin mukaan.
 

Steril

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kiekko-Espoo
Ihan hirveä erä. Opintie näköjään jatkuu.

Seuraava maali on yksinkertaisesti tehtävä, muuten ollaan lomilla huomisen jälkeen.
 

E

Jäsen
Suosikkijoukkue
K-Espoo
Nyt on kolmas erä aikaa näyttää, mitä on opittu
 

Tjapalala

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kiekko-Espoo, FC Honka
Kyllä. Tämä on kyllä mystistä, miten jengillä voi selkäranka pamahtaa yhteen takaiskuun kun ollaan jumalauta johdossa. Joka kerta.
Jep. Joskus selät on suoristunut mut sitä ei ole kyllä nyt tapahtunut. Nyt vaan jokaista ratkaisua edeltää silmin nähtävä paniikki.

Nyt pitäisi vetää vaan henkeä ja luottaa itseensä.
 

IntoTurhanen

Jäsen
Suosikkijoukkue
Espoolainen 1ügassa
Yläkatsomosta katsottuna ongelma on liike. Tappara on liukkaampi joka hetki. Ihmeellistä tahmaa on KEspoolla. Väsymystä vai huono kuntopohja?
 

J44

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kiekko-Espoo
Keskitalosta olisi kyllä pari valittua sanaa sanottavana. Aivan järjetön jäähy ja siitä lähtien oltiin täysin kusessa.

Järvinen putosi tosiaan pois niin tämä aivan järisyttävä menetys. Menee ne viimeisetkin aloitusvoitto mahdollisuudet.

Mikä siinä on ettei Aho kykene ottamaan aikalisää kun ollaan täysin jyrän alla. En vaan ymmärrä millään.

Tuurilla ollaan vielä johtoasemassa mutta kylmät käy tällä pelaamisella. Luistelumäärä tippui todella paljon ja oltiin aivan kusessa tapparan karvauksen kanssa.

Ei olla näköjään vieläkään opittu...
 

Phanttomi

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kiekko-Espoo, Dallas Stars
Nyt rauhoitus. Vauhti pois omassa päässä, turhat hätäsyötöt. Kunnon puolustus ja kiekkoon kiinni vauhdilla niin ei noi ajot toimi porkkanoilla. Maalille päästiin ok mutta sitä lisää ja ekan erän ryöhkeyttä. Nyt ei pidä olla nöyrä!!
 

Steril

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kiekko-Espoo
Mikä siinä on ettei Aho kykene ottamaan aikalisää kun ollaan täysin jyrän alla. En vaan ymmärrä millään.
Olisi edes pienimuotoinen signaali että yritetään tehdä jotain.

Jälleen touhu on kuin katsoisi auto-onnettomuutta hidastettuna, odotellaan vaan koska rysähtää vaikka rattia voisi kääntää koska tahansa.
 

kiljander

Jäsen
Suosikkijoukkue
Espoo. Susijengi. LAL. UTA. SoJy.
jos Tappara jatkaa tuolla intensiteetillä eikä Espoo piristy niin edes jatkoaikaa ei tule tänään
 

jarpie

Jäsen
Suosikkijoukkue
Kiekko-Espoo
Jälleen touhu on kuin katsoisi auto-onnettomuutta hidastettuna

Kieltämättä aika osuva vertaus :D

Tappara on kyllä julmetun kova kun jäädään puolustuskannalle, sen verran taitoa ja nopeutta että ottavat pelin täysin haltuun jos vähänkään päästetään jalkaa kaasulta. Jos halutaan voittaa niin pakko saada kolmannessa pitkiä hyökkäyksiä myös heidän päätyyn.
 
Kirjaudu sisään, jos haluat vastata ketjuun. Jos sinulla ei ole vielä käyttäjätunnusta, rekisteröidy nyt! Kirjaudu / Rekisteröidy
Ylös