Jahas, terve vuan.
Pitkästä aikaa jotain löpinää tännekin. Myöhässä alkoi peli kohentua. Liian myöhään. Onko vaikutusta, kun valmennukseen tuli muutosta vai onko suurin vaikutus sillä kun lähes 10 äijää KeuPa saanut saikulta peleihin.
Ainakin näyttäisi, että hymy huulilla pelaajilla vaihtopenkilläkin, sen mitä telkkarista näkee.. Ja muutenkin ei näyttäisi olevan enää puristusta näkyvissä. Vai tietävätkö olevansa kuvattavana?
Hokki mielestäni hiukan sahasi ittensä alta oksaa, kun lainapelaajia tuli sieltä ja täältä ja omat sopimuspelaajat katsomossa ja osa niistä läksi muihin maisemiin. Ja nyt sitten joutuvat vetelemään vajailla.
Saas nähdä kuin karsinnoissa käypi?
Edit:
Huomenna Ihmisten Joukkue tuleekin ihan tuohon nurkalle pelaamaan, joten kai se on ihan paikalle raahauduttava. Sieltä kuulemma tulossa faniporukkaakin Keuruulta tänne "lohipilkille"!